שנתיים מהריסת הבניין הישן, קבוצת אלמוג מאכלסת את הפרויקט ברחוב י. ל. ברוך בהרצליה: קבוצת אלמוג מדווחת על קבלת טופס 4 ואכלוס פרויקט ההריסה ובנייה ברחוב י. ל. ברוך בהרצליה. 22 בעלי הדירות הוותיקים והרוכשים החדשים מקבלים מפתח לדירתם החדשה בימים אלה. האכלוס יוצא לפועל תוך שנתיים מהריסת הבניין הישן.
1 צפייה בגלריה
הפרויקט ברחוב י. ל. ברוך
הפרויקט ברחוב י. ל. ברוך
הפרויקט ברחוב י. ל. ברוך
(צילום: לביא - צילומי אויר)
קראו גם >>>>
הבניין הוותיק שעמד במגרש היה בן 3 קומות וכלל 9 דירות. לאחר הריסתו נבנה בניין חדש ומודרני בן 7 קומות ו-22 דירות, וכן פנטהאוז בשטח של 160 מ"ר עם מרפסת ענקית של 200 מ"ר הכוללת בריכת שחייה פרטית. לכל הדירות מחסן דירתי וחניה תת קרקעית, ללא שימוש במתקני חניה. מרבית רוכשי הדירות בפרויקט הם משפרי דיור תושבי הרצליה והסביבה אשר רצו להישאר באזור המגורים המוכר אך לעבור לבניין חדש.
הדירות בפרויקט נמכרו במחירי שוק של 2020, כאשר לדוגמה דירת 5 חדרים נמכרה בסכום של 3.180 מיליון שקל, דירת 4 חדרים נמכרה בסכום של 2.650 מיליון שקל ודירת גן בת 5 חדרים נמכרה ב-3.6 מיליון שקל. עליית המחירים בשנתיים האחרונות בכלל הארץ ובמרכז בפרט, לצד המצאי המועט של דירות חדשות באזור, הביאו לעליית ערך משמעותית לרוכשים מאז ביצוע העסקה.
אורית לוי, דיירת ותיקה שהתגוררה בבניין במשך כ-15 שנה, אומרת כי "ההתרגשות מטורפת, אתמול קיבלנו את השטחים הציבוריים והיום את הדירה, הכל יפה וחדש. היתה לי דירת 3 חדרים ישנה עם תשתיות ישנות, הבניין היה בן עשרות שנים, נראה ככה וכך גם השכנים התייחסו אליו. קיבלנו בניין חדש לגמרי עם תוספת חדר, מרפסת שמש, חניה תת קרקעית ומחסן, הכל חדש. אפילו בהייטק אין אקזיטים כאלה, מי חלם שהיום הזה יגיע".
קבוצת אלמוג מודיעה על שני פרויקטים נוספים של תמ"א הריסה ובנייה אשר צפויים לצאת לדרך בחודשים הקרובים, הראשון בהרצליה אשר יכלול הריסה של שני בניינים צמודים, והשני ברעננה. שני הפרויקטים ממוקמים במרכזי הערים. זה יהיה הפרויקט השלישי של החברה בהרצליה, לאחר כשבעבר בנתה בניין חדש גם ברחוב יגאל אלון בעיר.