כשנה אחרי שהצילו את חייה, צוות מד"א פגשו את אלונה בת השנה שלקתה בדום לב: לפני כשנה, טיילה אודליה עם בתה אלונה בת ה-3 שבועות בקניון בהרצליה כשלפתע אלונה איבדה את הכרתה.
4 צפייה בגלריה
צוות מד"א עם אלונה
צוות מד"א עם אלונה
צוות מד"א עם אלונה
(צילומים: פרטי, דוברות מד"א)
פראמדיק מד״א נתנאל כהן עליון, שהגיע למקום יחד עם חובש בכיר יואל גלט וחובשי רפואת חירום יובל לוי, מאור ברוך והלל שץ החלו לבצע פעולות החייאה מאומצות, ולאחר מספר דקות חזרה אלונה הקטנה שבה לנשום בכוחות עצמה. אלונה פונתה באמבולנס לחדר ההלם במיון ילדים במרכז הרפואי מאיר, שם נערכו לה באופן מידי בדיקות מקיפות, שבעקבותיהן הסתבר שמדובר בתינוקת במצב קשה הסובלת מבעית לב חמורה. אלונה הורדמה והונשמה והועברה להמשך טיפול ביחידת טיפול נמרץ ילדים.

4 צפייה בגלריה
אלונה פיינגולד באשפוז
אלונה פיינגולד באשפוז
אלונה פיינגולד באשפוז
(צילום: פרטי)

"לאחר הערכה ראשונית ופעולות לייצוב מצבה, אלונה אובחנה עם הפרעת קצב נדירה, ככל הנראה מולדת, אשר הובילה לכשל לבבי חמור", אמרה בזמנו ד"ר דגנית כהן-אדם, מנהלת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית. "בהתייעצויות עם ד"ר רמי פוגלמן, מנהל היחידה להפרעות קצב ממרכז שניידר ועם מומחי המערך הקרדיולוגי ילדים במאיר הוחלט על טיפול".

4 צפייה בגלריה
אלונה פיינגולד היום
אלונה פיינגולד היום
אלונה פיינגולד היום
(צילום: פרטי)

לדברי ד"ר כהן-אדם, לאחר שיפור קל במדדים ובתפקוד הלבבי שאובחן לאחר יומיים מקבלתה של אלונה, חלה החמרה משמעותית במצבה. בשלב זה הוקפץ צוות אקמו מבית החולים שניידר. "במהלך ההמתנה להתארגנות צוות האקמו, ליבה של אלונה נדם והתחלנו בפעולות החייאה ממושכות עד להתייצבות מצבה. במקביל להגעת צוות האקמו משניידר, נכנסה אלונה להחייאה בפעם השנייה באותו היום. היא חוברה במהירות למכונת הלב-ריאה תוך כדי פעולות עיסויים והחייאה, והועברה להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ לב בשניידר. השעות האלו היו קריטיות ונראו כנצח. הציפייה הייתה שהתפקוד הלבבי ישתפר תחת מערכת האקמו והטיפול להפרעת הקצב".

4 צפייה בגלריה
צוות מד"א עם אלונה
צוות מד"א עם אלונה
צוות מד"א עם אלונה
(צילום: דוברות מד"א)

מצבה של אלונה התייצב, וכעבור מספר שבועות היא שוחררה מבית החולים. השבוע , כאמור, הגיעו צוות מד״א לביקור מרגש אצל משפחת פיינגולד ופגשו את אלונה בת השנה כשהיא שמחה ומחויכת.
האם אודליה פיינגולד שיתפה את הצוות במה שאירע באותו יום: "במהלך סיבוב בקניון, בתי אלונה שהייתה אז בת שלושה שבועות, איבדה הכרה באופן פתאומי. פניתי לעזרה משני אנשים טובים שישבו בבית הקפה הסמוך והם הזמינו את מד"א. ראשון הגיע כונן מד"א שהתחיל מיידית בפעולות החייאה ולאחר מכן הגיע הצוות כולו. אני לא זוכרת הרבה מאותם רגעים אבל בתוך ההלם הצלחתי לחוש את המקצועיות של הצוות והרגשתי שאלונה נמצאת בידיים הכי טובות. כשהגענו לבית החולים ואלונה כבר טופלה במיון, אני זוכרת שדיברתם איתנו, הרגעתם ותמכתם בנו ברגעים הקשים. לפגוש אתכם היום שוב, שנה אחרי האירוע מרגש אותנו מאוד. אין לנו מילים להודות לכם על הטיפול שנתתם לאלונה ברגעיה הקריטיים, כל אחד ואחת מכם ביצע את חלקו על הצד הטוב ביותר ויחד הצלתם לה את החיים. תודה"

קראו גם:

פראמדיק מד״א נתנאל כהן עליון סיפר: "בראש השנה אודליה שלחה לי תמונה של אלונה הקטנה והודתה לנו מעומק ליבה על הטיפול באותו יום שהתחיל כטרגדיה נוראית והסתיים בשמחה גדולה. במשך תקופה רצינו לפגוש את אלונה הקטנה אבל עקב מלחמת חרבות ברזל הפגישה לא התאפשרה וכעת סוף סוף הצלחנו להיפגש, לראות את אלונה המתוקה ולהחזיק אותה על הידיים. זו תחושת אושר שבלתי אפשרי להסביר במילים. החיוך של אלונה זה הדלק שלנו להמשיך ולהציל חיים, במיוחד בימים המורכבים האלה".