120 קצינים וחיילים מצטיינים יתארחו ביום העצמאות בבית הנשיא, ויקבלו אות הצטיינות מנשיא המדינה ראובן ריבלין. שניים מהם מרעננה.
צילומים: דובר צה"לצילומים: דובר צה"ל
צילומים: דובר צה"ל
(צילומים: דובר צה"ל)
סמל עמנואל דה בנדטי (26), תושב הרצליה, משרת כלוחם בחיל ההנדסה הקרבית. עמנואל נולד ברומא כבן יחיד למשפחה ציונית, ששורשיה מספרד (הגיעו לאיטליה ב-1492, אחרי גירוש ספרד). אביו עובד בתחום הביטוח ואמו מטפלת בהתנדבות בילדים עם מוגבלות. הוא למד ברומא בבתי ספר יהודיים, ובמהלך השנים ניצל את החופשות לביקורים בארץ, וגם התנדב בבסיסי צה"ל במסגרת פרויקט "שראל".
צילום: דובר צה"לצילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
(צילום: דובר צה"ל)
ואכן, מפקדיו ציינו, שסמל עמנואל דה בנדטי "מפגין יכולות אישיות גבוהות והוא בעל מוטיבציה רבה להתפתח בתחום שבו הוא עוסק. הוא אחראי ונרתם לכל משימה, ואהוד ומוערך על ידי מפקדי היחידה וחייליה".
גם סמל עמית פלדמן, תושב הרצליה, שהתגייס בנובמבר 2017 כלוחם הגנה אווירית הוא מצטיין הנשיא השנה. לאחר שירותו בחיל האוויר יצא לקורס מ"כים, וחזר לפקד על חיילים חדשים בגדוד. בהמשך עבר לפקד על כיתת טירונים בבית הספר להגנה אווירית. לדברי מפקדיו, "עמית מבצע את תפקידו בלי פשרות, תוך השקעה רבה והתמודדות עם אתגרים מורכבים תוך ירידה לפרטים. הוא בעל מוטיבציה להצליח ולהתפתח. ערכי, רציני, ממושמע, יסודי וזוכה להערכה רבה".
צילום: דובר צה"לצילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
(צילום: דובר צה"ל)