"סיפור מרגש על החברה הישראלית" | צילום: ניסים אטון"סיפור מרגש על החברה הישראלית" | צילום: ניסים אטון
"סיפור מרגש על החברה הישראלית" | צילום: ניסים אטון
("סיפור מרגש על החברה הישראלית" | צילום: ניסים אטון)
השמש המתעתעת של סוף השבוע המשיכה גם ביום ראשון וגרמה לגולשים רבים להגיע לחוף הים הסוער. הגלים הגבוהים אתגרו גם את הגולשים הוותיקים והמנוסים, בהם גולש בן 42 שמצא את עצמו נאבק על חייו בתחילת השבוע דרומית למרינה הרצליה.
רז בכר, עובד במועדון השיט uboat במרינה, שתה בשעות הבוקר קפה על שובר הגלים ועקב בעיניו אחרי הגולשים. "שמתי לב לגולש מסוים עם גלשן מסוג 'לונג בורד'. הוא נראה עייף, הים היה גבוה והוא נלחם בגלים", מספר בכר. "הוא ניסה לתפוס גל, אבל לא הצליח. ברגע שניסה לחזור למעלה, התנפצו עליו גלים גבוהים. בשלב מסוים הגיע גל ששלח אותו לתוך שובר הגלים. אוטומטית רצתי על הסלעים ואיתי עוד שני בחורים חרדים. אחד הבחורים נכנס לתוך הגלים הגבוהים תוך שהוא מסכן את עצמו וחיבק את הגולש. אני והבחור החרדי הנוסף משכנו את הגולש למעלה והבאנו אותו למקום מבטחים".
חוף הים בבוקר התאונה | צילום: רז בכרחוף הים בבוקר התאונה | צילום: רז בכר
חוף הים בבוקר התאונה | צילום: רז בכר
(חוף הים בבוקר התאונה | צילום: רז בכר)
מה היה מצבו של הגולש בשלב הזה?
"הוא היה בהכרה ודיבר. צוות מד"א הגיע מהר, בתוך כעשר דקות. כשהכל נגמר ניגשתי לבחור החרדי שנכנס לתוך המים וחיבקתי אותו. הוא בעצמו היה בהלם. מיד אחרי המקרה הוא הלך. הוא עשה מעשה גבורה".
תיעוד נדיר
באותו זמן נכח במקום ניסים אטון, צלם גלישה הרצלייני, שהצליח לתעד את הרגעים הדרמטיים. "צילום גלישה זה תחביב שלי כבר עשור, אבל תחביב שלקחתי צעד אחד קדימה", מספר אטון. "כל יום שיש גלים אני מגיע אל הים לצלם את הגולשים ואת הגלים. ישבתי על שובר הגלים והבחנתי בבחור חרדי שיצא מהמים אחרי שסיים לגלוש. הוא התלבש והתיישב על הסלעים. שאלתי אותו איך הים, איך הגלים? כי אני גולש בעצמי. הוא ענה לי שהזרמים חזקים מדי בשבילו והים אגרסיבי היום".
צילום: ניסים אטוןצילום: ניסים אטון
צילום: ניסים אטון
(צילום: ניסים אטון)
כעבור 10 דקות, ההיכרות השלווה בין שני הזרים הפכה את פניה. "לפתע הוא צעק לי 'תזמין אמבולנס!'. אני לא הבחנתי בכלום מהמקום שבו ישבתי, אבל מיד התקשרתי למד"א. יד אחת היתה בטלפון ויד שנייה במצלמה והצלחתי לצלם כמה תמונות. אחרי שסיימתי לדבר עם מד"א, עזבתי את הציוד שלי וירדתי לעזור להם. באו אנשים נוספים לעזור להוציא את הגולש החוצה".
תיארת לעצמך שהתמונות האלה ירגשו מדינה שלמה?
"לא. רק אחרי כשהייתי בבית וצפיתי בתמונות התחלתי להבין את הסיטואציה. באותו רגע לא היה לי זמן לחשוב. הגיבור הוא הצעיר החרדי שקפץ לים בלי היסוס והציל את חייו של הגולש. התמונות שלי רק מספרות את הסיפור, שזה בעצם סיפור מרגש על החברה הישראלית. אני מאוד שמח שהתמונות האלה אולי עשו קצת חיבורים בעם הזה שסובל לצערנו מפלגנות".
צילום: ניסים אטוןצילום: ניסים אטון
צילום: ניסים אטון
(צילום: ניסים אטון)