המחאה באיטליז | צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"המחאה באיטליז | צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"
המחאה באיטליז | צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"
כעשרה פעילי ארגון "ישראל נגד משלוחים חיים" מחו הערב (שלישי) סמוך לשעה 18:00 באטליז גדול בהרצליה. הפעילים, לבושים בבגדי גוף עליהם כתמי דם ותגי אוזן של סימון בעלי חיים, נשכבו למרגלות מקררי הבשר כהתנגדות לייבוא בעלי החיים בתנאים ירודים. חלק מהפעילים גורשו מהמקום על ידי העובדים.
הפעילים, שמובילים את המאבק בחמש השנים האחרונות, מסבירים כי פעולת המחאה מגיעה כתוצאה מירידתו מסדר היום של החוק נגד משלוחים חיים אשר היה בתהליכי חקיקה בכנסת, אך בוטל בשל הקדמת הבחירות. מי שקידם אותו בכנסת הנוכחית היו ח"כ מיקי זוהר וח"כ נורית קורן.
צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"
"אנחנו מבקשים לא להוריד את הנושא הקשה הזה מסדר היום", אומרת יסמין בן צבי, ממובילות המאבק. "עושים הכל כדי להסתיר מאיתנו את הזוועה: העטיפה המשמחת, התמונות מרגיעות, אבל האמת מאחורי תעשיית המשלוחים החיים היא סבל אחד מתמשך עבור מיליונים של בעלי חיים. אנחנו קוראים מכאן, באמצעות גופנו וקולנו שלנו לציבור להצביע בארנק ולא לקנות בשר מן המשלוחים החיים ובכך לאותת לממשלה הבאה כי בכנסת הקרובה האיסור על המשלוחים החיים חייב להתממש. להם אין קול להתנגד, לכן אנחנו חייבים לעצור את הסבל הבלתי נתפס הזה".
צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"
צילום: קבוצת "ישראל נגד משלוחים חיים"
פרסום ראשוני: 19:32 , 22.01.19