חלומם של רבים לרכוש דירה עם חניה צמודה. אולם, כאשר החניה הופכת לאתר בנייה ובעל הדירה נאלץ לחפש מקומות חניה רחוקים, החלום הזה הופך לסיוט.
1 צפייה בגלריה
אתר בנייה בחניה
אתר בנייה בחניה
אתר בנייה בחניה
(צילום מתוך התביעה)
קראו גם >>>>
כך קרה לאמנון היינה, תושב הרצליה, שחייו הפכו לטענתו לסיוט מאז שרכש דירה עם חניה. בתביעה שהגיש בבית המשפט לתביעות קטנות בעיר, טוען היינה כי חברת "גלובלינקס התחדשות בע"מ" ממנה רכש את הדירה, השתלטה על החניה שלו והפכה אותה לאתר בנייה.
בתביעה דורש היינה פיצוי כספי בסך של 14,000 שקלים בגין הסבל שעבר עקב ההשתלטות לדבריו על החניה הפרטית שלו. "עניינה של תובענה זו במעשי ובמחדלי הנתבעים, בהשתלטות בריונית על החניה שלי", כתב היינה.
מהתביעה עולה כי היינה רכש את הדירה והחניה מהחברה בבניין מס' 14 ברחוב שמואל הנגיד בהרצליה. לטענתו, נכון להיום, החברה משפצת בניין סמוך ועקב כך הפכה את החניה הפרטית שלו לאזור מעבר ואחסון חומרי בניה וחניית קבלנים.
יתרה מזאת, נטען בכתב התביעה, הסיר הקבלן את שלט סימון החניה של היינה ואפשר (גם אם לא במתן הרשאה פורמאלית אך בקריצת עין ובמעשים בפועל) לקבלנים שלו להשתמש בחניית התובע כרכושו הפרטי ללא תיאום או התנצלות בקשה מראש. בקשתו של היינה לסימון חוזר של החניה נתקלה בגרירת רגליים והבטחות ללא כיסוי עד לתאריך הגשת התביעה.
לטענתו, הנתבעת אף הגדילה לעשות ושלחה הודעה בחודש אוקטובר 2021 לפיה היא דורשת שלא להשמש בחניות של הדיירים עד להודעה חדשה. "החברה לא ביצעה שום תיאום או ניסיון אפילו מינורי לקצר ולייעל את משך העבודות. החניה שלי נתפסה ונחסמה ע"י משאיות ורכבי בנייה שונים".
לטענתו של היינה, הוא נדרש כל יום לכלות זמן ומאמץ במציאת חניה חלופית ונשיאת חפצים וקניות לבית. עקב כך, הוא דורש בתביעה פיצוי בסך 150 שקלים עבור כל יום שבו החניה לא עמדה לרשותו. משך הזמן הינו 60 ימים. כמו כן ביקש מבית המשפט לקבוע פיצוי נוסף של 5,000 שקלים נוספים לטובת סימון החניה אותו הנתבעים מחקו.
מחברת גלובלינקס נמסר: "העובדות אינן נכונות והדברים יצאו מהקשרן. הנושא כבר טופל ונסגר".