על רקע פינוי הדיירים מהבניין ברעננה שנטה על צדו לאחר שהאדמה שקעה במהלך עבודות התמ"א במקום, ובעקבות התמוטטות הבניין בחולון שדייריו פונו מבעוד מועד וניצלו - דיירי מתחם אבן עזרא-רבנו תם-הרשב"ם בהרצליה חוששים.
1 צפייה בגלריה
דוד לביא במתחם. "הבניינים הללו נבנו בחיפזון"
דוד לביא במתחם. "הבניינים הללו נבנו בחיפזון"
דוד לביא במתחם. "הבניינים הללו נבנו בחיפזון"
(צילומים: יאיר שגיא)
קראו גם >>>>
"הבניינים שלנו נבנו ב-1962. כשהיו חדשים הם צולמו לסרט 'סלאח שבתי' (זה השיכון שסלאח קיבל) אבל כיום הבתים כבר מתפוררים ורקובים", מספר אחד הדיירים דוד לביא (62), ומצביע על סדקים בקירות החיצוניים של המבנה, ברזל חשוף ואדמה שקועה. "בתור מודד מוסמך לשעבר אני יודע שהבניינים הללו נבנו בחיפזון, בשיטות בנייה של פעם, האדמה כאן מתנודדת ושוקעת וכך נוצרים סדקים לרוחב ולאורך הבניין. אנחנו כל הזמן משפצים, צובעים והסדקים מופיעים שוב".
לדבריו, הדיירים היו אמורים להתפנות בעוד ארבעה חודשים במסגרת פרויקט פינוי-בינוי של חברת אזורים, אבל עדיין לא נקבע מועד להריסת המתחם. מדובר בארבעה בניינים דו קומתיים שעל חורבותיהם יוקמו שני מגדלי מגורים בני 13 קומות. "המצב של הבניין שלנו לא מסכן חיים אבל רעידת אדמה קלה – והבניין לא ישרוד", אומר אלבז המתגורר בקומה השנייה של הבניין עם אשתו שרון ובנו בן ה-26.
לדברי עו"ד עודד ישראלי, נציגם של הדיירים, התמוטטות הבניין בחולון וגם הטילים שנורו לאזור גליל ים/ גלילות בסבב הלחימה האחרון בעזה הדאיגו את הדיירים שמצפים להתגייסות של כל המעורבים. לדבריו, על פי התכנון, אזורים הייתה אמורה להגיש את הבקשות הראשונות להיתרי הריסה ובנייה ב-2021. "אני בהחלט רואה רצון טוב מצד העירייה. התוכנית כבר מאושרת ואנחנו מקווים שבקרוב העירייה תאפשר להגיש את הבקשות הראשונות להיתרי הריסה ובנייה".
מעיריית הרצליה נמסר: "הפרויקט אושר ונמצא בהליכי תכנון מפורט, והעירייה פועלת באופן שוטף לטובת קידום התכנית".
מחברת אזורים נמסר: "מדובר בפרויקט גדול וחשוב. אזורים נמצאת בקשר רציף עם הדיירים ומשקיעה מאמצים רבים בשיתוף הרשויות וכלל הגורמים המעורבים לטובת קידומו של הפרויקט".