קיץ עמוס עבר על מכבי הרצליה והעומד בראשה, אריאל שיימן, שכלל מחלוקות מול עיריית הרצליה לגבי השימוש באצטדיון העירוני. בסופו של דבר כמו באגדות הסתיים בטוב עם סיכום הדדי, לפיו הקבוצה תשתמש באצטדיון העירוני לאירוח המשחקים הביתיים העונה.
1 צפייה בגלריה
עופר טלקר
עופר טלקר
עופר טלקר
(צילום: קובי קואנקס)
הסאגה שהסתיימה כאמור בהצלחה, פינתה את שיימן להתרכז בדבר האמיתי: עתידו המקצועי של המועדון לקראת עונה רביעית בליגה א' דרום ובמטרה להתחיל ולטפס במדרגות הליגות עם שאיפה עתידית לחזור לימים היפים של המועדון.
חודש יולי האחרון המאמן, עופר טלקר (48) מסכם את תנאיו וחותם במכבי הרצליה. הרומן בין טלקר למועדון מזמן כבר לא חדש. זו הקדנציה השלישית שלו בקבוצה. ההחלטה למנות את טלקר הגיעה לטענת ראשי המועדון מתוך אמונה שהוא מכיר את המערכת והליגה ויכול להצעיד את הקבוצה קדימה תוך התעלמות שבקבוצתו האחרונה מכבי שדרות הוא לא הצליח להוביל לעלייה לליגה א'.
הציפיות היו גדולות אך מתונות וההתחלה עבור טלקר והרצליה הייתה רעה. הקבוצה רשמה שלושה הפסדי ליגה רצופים עם שער זכות אחד, מה שהפך אותה לחלשה בליגה עד אז. בשישי האחרון מול שמשון תל אביב הגיע סימן חיים ראשון עם ניצחון מוחץ 2:0 שהחזיר את הצבע לפנים של שיימן, טלקר ושאר המערכת. "אריאל ואני מכירים המון זמן", אומר השבוע טלקר, "הקבוצה נבנתה בצורה כזו שקודם כל חסרים לנו 2-3 שחקנים ויש לנו המון שחקנים צעירים כי זה מועדון שמאמין בצעירים".
וזה ההסבר לפתיחה הגרועה?
"ידענו שייתכן וההתחלה תהיה קשה ושצריך סבלנות כמו שהייתה לשיימן ולי. אני מקווה ומאמין שבהמשך נראה תוצאות".
אם היית שיימן, היית משאיר את טלקר בתפקיד אחרי שלושה הפסדים רצופים?
"זאת שאלה שבכלל לא צריך לשאול את שיימן או אותי, אלא את הכדורגל הישראלי. אם יש קבוצה טובה, דרך, חדר ההלבשה שלא הלך לאיבוד והיכולת גם כשמפסידים היא לא רעה, צריך לתת את הזמן למאמנים לעבוד ולהביא תוצאות. בהחלט הייתי נותן במצב כזה קרדיט למאמן".

"יותר מנוסה"

לכל הקבוצות בליגה א' מחכה עונה מאוד קשה מכיוון שיש חמש יורדות. למעט שתי קבוצות כל השאר הציבו מטרה להיות בחלק העליון של הטבלה. "בגדול זו עונה שכל הליגה רוצה פשוט לעבור בשלום", אומר טלקר.
מה שונה בעופר טלקר בעונה הזו?
"אני מגיע יותר מנוסה ובוגר. אני מכיר את הליגה, את השחקנים ומגיע עם המון ידע ורעיונות. זה משהו שלא היה לי בקדנציות הקודמות פה ולכן אני חושב שאני יכול להביא תוצאות. המועדון הוא סוג של בית עבורי. מי שנתן לי את הבמה הראשונה זה שיימן בהרצליה".
בזמן שמאמנים בגילך הפכו לבכירים אתה לא שם. מה ההסבר שלך לזה?
"הגעתי למסקנה שמעבר לכדורגל בוגרים, תמיד טוב לעסוק במחלקות נוער ואני עושה את זה בעיקר כדי להעביר ידע ולא להיות תלוי באליפויות וגביעים, או כל חודש וחצי לשבת בבית כי מנהל כזה או אחר פיטר אותך. טוב לי ככה".
הליגה הלאומית וליגת העל לא מפתות אותך?
"אני עוסק בעוד המון דברים, אני מרצה ומחנך במשרד החינוך ואני מאוד מרוצה מהקריירה והעשייה שלי. אם תבוא הצעה מעניינת מליגות גבוהות, מה טוב, ואם לא, אני עדיין מאוד נהנה".

יש לי חלום

את קריירת המשחק החל טלקר במכבי עירוני אשדוד ובהמשך שיחק בקבוצה הבוגרת משם עבר להפועל חיפה, במדיה שיחק שבע שנים והיה שותף להיסטוריה עם זכייה באליפות הראשונה בתולדותיה (1998/1999). טלקר הפך שחקן מרכזי בקבוצה ובהמשך זומן לנבחרת ישראל. הוא נקשר לפליטת הפה של המאמן שלמה שרף, שכשנשאל למה שחקן מוביל כמו טלקר לא נמצא בהרכב, השיב: "מוביל? מוביל ירקות אולי".
"זאת היסטוריה די משעשעת", אומר טלקר. "לשלמה היו הרבה פליטות פה לא תמיד עם כוונה. הוא לפעמים יורה וגם אז זה מסתיים בסולחה וחיבוקים. יש עוד אנשים שפוגשים אותי ברחוב וצועקים לי את זה. אני לא נעלב, ההיפך זה מצחיק אותי".
לעמוד על הקווים של הפועל חיפה או אשדוד, יקרה?
"אם יש משהו שכן מגרה אותי, זה לעבוד במועדונים כמו חיפה ואשדוד שהם סמל עבורי, שגדלתי וצמחתי בהם. זה חלום ואני מקווה שעוד אגשים אותו".
ועד שזה יקרה אולי מוטב לשנות מקצוע?
"אני שנה שנייה לתואר ראשון במינהל, חברה וספורט. אני חושב קדימה לימים שבהם יעדיפו מאמנים צעירים יותר. אני מכין את עצמי לשני מצבים: מה יקרה איתי בעתיד ומה יקרה אם מישהו יפטר אותי".
במקביל לעבודתו בהרצליה טלקר ישמש העונה כיועץ ומנהל מקצועי במחלקות הצעירות בשדרות, מועדון בו הוא עבד בשלוש השנים האחרונות ואפילו העתיק לשם את מגוריו. "זה עובד מצוין. אני שלוש פעמים בשבוע עובד אחר הצהרים בשדרות, כשהאימונים והעבודה בהרצליה הם בבוקר".
השתתפת בריאליטי "זוג מנצח", "גולסטאר", "מעושרות" ומה הלאה?
"הציעו לי להשתתף בהישרדות, אבל ריאליטי לא מעניין אותי יותר".
כי התבגרת?
"נכון מאוד. אני הרבה יותר מיושב ויודע מה אני רוצה מהחיים שלי. אני עובד קשה ונהנה מהעבודה שלי. לא מחפש ריגושים אחרים".