השרימפס שגרם למשבר: חבר מועצת העיר אלעד צדיקוב פנה אתמול לסגנית ראש העירייה עופרה בל, הממונה בין היתר על קשרי חוץ, בתלונה כי במהלך ביקורו הרשמי בעיר של נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס - היא אירחה אותו במסעדה לא כשרה.
מימין: נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ראש עיריית הרצליה משה פדלון ועפרה בל סגנית ראש העירמימין: נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ראש עיריית הרצליה משה פדלון ועפרה בל סגנית ראש העיר
מימין: נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ראש עיריית הרצליה משה פדלון ועפרה בל סגנית ראש העיר
(צילום: מנשה בסם)
"כאמונת תיק קשרי החוץ של עיריית הרצליה, ניכר כי את עושה מלאכתך במסירות ובאכפתיות – ועל כך הערכה", פתח צדיקוב את מכתבו, "לפני כשבועיים במהלך ביקורו של נשיא קפריסין בהרצליה, הובילה יחידת קשרי החוץ ברשות המקומית –את הנשיא ופמלייתו וכן את כלל בכירי העירייה (דרג פוליטי ומקצועי כאחד) לאירוח רשמי במסעדה שאיננה כשרה במרינה הרצליה.
"ברצוני לציין כי אירוח רשמי ע"י נציגות העירייה במסעדת מאכלי ים – הינו צעד שאינו ראוי ואף אינו מצוי. האירוח איננו פרטי ונעשה כולו מכספי הציבור. בין השאר מכספי ציבור רבבות תושבים המסתייגים ונדחים מייצוגם הם עצמם - במסעדת שרצי ים – בניגוד לרוח עם ישראל ובניגוד לממלכתיות המתבקשת.
"מבחינה מקצועית- ייצוג רשות רשמית במדינת ישראל, מדינת העם היהודי, בדווקא מקום מעין זה – מהווה סתירה למסר הפנימי של ייצוג ציבורי בכבוד על מורשתנו וסמלנו. אבקש להביא בפנייך כי צעד זה ציער , פגע ואף קומם – חלקים נרחבים בציבור התושבים. כמו כן עומד צעד זה בניגוד לתקנון שירות המדינה של נציבות המדינה, שכבר קבע בית המשפט כי הינו חל גם על רשויות מקומיות".
אלעד צדיקובאלעד צדיקוב
אלעד צדיקוב
(צילום: פרטי)
סגנית ראש העיר עופרה בל מסרה: "ככלל מקפידה עיריית הרצליה על מזון כשר באירועים עירוניים ועל התחשבות בכל הגורמים באשר הם . ביקור הנשיא והצורך באירוח חגיגי הגיע לידיעתנו בהתראה קצרה ובשל האילוץ נבחר המקום. כאמור : מדובר באירוע יוצא מן הכלל - שאינו מעיד על הכלל".