הישג לחטיבת הביניים יד גיורא בהרצליה: ביה"ס זכה בפרס החינוך המחוזי ונבחר לייצג את מחוז ת"א כולו בהתמודדות על פרס החינוך הארצי. להתמודדות על הפרס הארצי העפילו 11 בתי ספר בלבד מכל הארץ בכל הרמות, יסודי חטיבות ותיכוניים.
חטיבת ביניים יד גיוראחטיבת ביניים יד גיורא
חטיבת ביניים יד גיורא
(צילום: חט"ב יד גיורא)
במסגרת ההתמודדות לפרס הארצי, הגיעה לחטיבת יד גיורא ועדה ארצית מטעם משרד החינוך. מורים ותלמידים הציגו בפני הוועדה את המיזם החדשני שפותח בחטיבה בשם "בשביל כל אדם", המבוסס על תפיסה חינוכית הוליסטית המייצגת חיבור בין עולמות השכל והרגש בחיי התלמידים.
חברי הוועדה התרשמו מייחודיותו של המיזם, שנשען על סיפור הילדים "הקוסם מארץ עוץ" – שבו הילדה דורותי ופוגשת שלוש דמויות, שכל אחת מהן מחפשת את החסר לה: שכל, לב ואומץ. מתוך הבנה שלאדם נדרשים שלושת הרכיבים הללו, בנה בית הספר תכנית פדגוגית חדשנית לעבודה עם התלמידים והיא פועלת בשילוב התכנית העירונית – EACH וכן תכנית העבודה של משרד החינוך.
ביקור חברי ועד הפרס בחט"ב יד גיוראביקור חברי ועד הפרס בחט"ב יד גיורא
ביקור חברי ועד הפרס בחט"ב יד גיורא
(צילום: חט"ב יד גיורא)
בנוסף, הוצגו בפני הוועדה פיתוחים פדגוגיים בלימודי המדעים "לחשוב כמו לאונרדו", מקצועות חדשים שביה"ס פיתח כמו קל-כלה וזהות ואזרחות ועוד.
מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום: "מתן אוטונומיה למנהלים ועידוד ליוזמות יצירתיות וחדשניות, הם חלק ממדיניות האגף ואנו גאים ביוזמה החינוכית המיוחדת של חטיבת הביניים יד גיורא".