טל פליקר באליפות העולם האחרונה | צילום: רויטרסטל פליקר באליפות העולם האחרונה | צילום: רויטרס
טל פליקר באליפות העולם האחרונה | צילום: רויטרס
(טל פליקר באליפות העולם האחרונה | צילום: רויטרס)
מדליית זהב בגרנד פרי באקו, גרנד פרי קנקון, מקום ראשון בעולם בקטגוריית המשקל שלו, מדליית ארד באליפות העולם בבודפשט, ונכון להיום גם מדליית זהב בגרנד פרי אבו דאבי.
ההישגים של טל פליקר (25, עד 66 ק"ג), תושב הרצליה המתאמן במועדון הג'ודו של שוקי קואז, ממשיכים להדהים את עולם הספורט. ספק אם היה רגע מתוק יותר עבור אוהדיו מאשר אותה מדליית זהב בה זכה דווקא היום, דווקא באבו דאבי.
הנסיכות, שסירבה לאשר לג'ודוקא הישראלים להתחרות עם סממנים ישראליים, מצאה עצמה עם אלוף ישראלי, תקוע כמו עצם בגרון, ראשון על הפודיום. ופליקר שר את ההמנון בעיניים נוצצות, באחד מהרגעים הספורטיביים המרגשים של 2017 על רקע ההמנון של איגוד הג'ודו הבינלאומי.
הקרב בגמר בו ניצח את האזרי ניזאת שיחאליזאדה, היא עדות לכושר הפנומנלי שלו. שיחאליזאדה ניצח אותו מספר פעמים בעבר והקשה עליו מאוד, הפעם זה היה ניצחון החלטי וברור של הישראלי שהשיג ווזארי כדקה ורבע לסיום הקרב ולאחר מכן ניצח באיפון יפהפה.
גם בקרב הפנימי מול ברוך שמאילוב הישראלי המתמודד איתו על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020, ניצח פליקר בצורה חד משמעית. פליקר ניצח בחצי הגמר את ילדוס זומקאנוב הקזחי, שניצח בשמינית הגמר את...ברוך שמאילוב. בנוסף ניצח פליקר ג'ודוקא מבלארוס וממונגוליה בדרך להישג שביותר ממובן אחד הוא קינוח מושלם לעונה נפלאה.
פליקר על הפודיום לוחץ את ידו של שיחאליזאדה | צילום: איגוד הג'ודופליקר על הפודיום לוחץ את ידו של שיחאליזאדה | צילום: איגוד הג'ודו
פליקר על הפודיום לוחץ את ידו של שיחאליזאדה | צילום: איגוד הג'ודו
(פליקר על הפודיום לוחץ את ידו של שיחאליזאדה | צילום: איגוד הג'ודו)
שוקי קואז, מאמנו האישי של פליקר שליווה אותו לאורך כל דרכו אמר היום: "אנחנו היינו פה בהלם, ישבנו פה כל הילדים הקטנים יחד איתי במועדון וראינו את הקרבות. כבר באימונים ראיתי שהוא כזה חד וכשדיברתי איתו הוא היה כזה 'קול'. אני ראיתי את כל הקרבות, הוא עשה קרבות מדהימים. לזרוק בגמר את האזרי הזה, זה מדהים".
גם גילי כהן (26, עד 52 ק"ג) ממועדון בני הרצליה חוותה יום נהדר וזכתה במדלית הארד. בקרב על המדליה ניצחה כהן את ג'ואנה ראמוס מפורטוגל. הישראלית ניצחה ג'ודוקא נוספת מפורטוגל ומשוויץ בדרך להישג המרשים.
כזכור, סיימה כהן את אליפות העולם בתחושה חמצמצה לאחר שזכתה במקום ה-5, אבל כבר עתה ברור שהיא בקליבר העולמי, והמדלייה הזו היא גושפנקא לכך.