מכבי הרצליה תמשיך גם בעונה הבאה בליגה א'. הרבה מאמנים ושחקנים שהיו שייכים למועדון כבר התפזרו ליעדים אחרים והדבר הבולט שמזכיר את הרמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי הוא הצבעים של מדי הקבוצה – צהוב-כחול, הדומים לאלה של מכבי ת"א מפסגת ליגת העל. כשאומרים מכבי הרצליה מיד עולה שמו של אריאל שיימן, הבעלים המיתולוגי של המועדון, ואוי אם תגידו לו שהוא נעלם מהנוף של הכדורגל: "לא נעלמתי. אני חבר בהנהלת ההתאחדות לכדורגל בישראל", הוא אומר בנחישות.
1 צפייה בגלריה
שיימן. "נחזור מהר מאוד לקדמת הבמה"
שיימן. "נחזור מהר מאוד לקדמת הבמה"
שיימן. "נחזור מהר מאוד לקדמת הבמה"
(צילום: אסף פרידמן)
שיימן חי ונושם כדורגל. הקבוצה היא בראש מעייניו ולמענה יעשה הכל כולל הטיפול באיום האופף את המועדון והעיר בימים האחרונים לפיו ישנה כוונה לסגור את המגרש הביתי של הקבוצה - האצטדיון העירוני. "דלתות האצטדיון נסגרו, אבל אנחנו נמצאים בבית משפט ואני מניח שתוך כמה זמן הנושא זה ייפתר והאצטדיון ייפתח", אומר שיימן ומוסיף: "כל הסיפור הזה אינו לטעמינו ולכן אנחנו מטפלים בו בצורה הכי יפה ונקייה".
אז זהו מכבי הרצליה התמקמה בליגה א'?
"היינו אמורים לעלות השנה ליגה, אבל קרה לנו משהו מוזר שהתקציבים והתמיכות ירדו, עד שראינו שאין לנו תמיכה כבר ולא היה לנו את המשאבים בשביל לחזק את הקבוצה בחודש האחרון. היינו הקבוצה הכי טובה בליגה א' ועקב מחסור במזומנים לא הצלחנו להביא חיזוק לרגע האמת וסיימנו במקום השלישי".
מתי נראה אתכם שוב בקדמת הבמה?
"מכבי הרצליה תחזור מהר מאוד. אני מטפל בזה. אם לא יפריעו לנו נהיה תוך כמה שנים בחזרה בליגת העל".
כמה שנים?
"אני לא יכול לדעת. אני לא שם סטופר לעצמי. היום רוב המשאבים עצמאיים וככל שנצליח לגייס יותר, כך נצליח לעלות מהר יותר ליגה".
עד כמה אתם רחוקים משם?
"לא הרבה. אנחנו בונים קבוצה טובה המבוססת על שחקני בית. כבר השנה היינו טובים ובהמשך נהיה יותר טובים. זה מורכב כי יש הרבה גורמים שלא קשורים רק למכבי הרצליה, אבל אנחנו בדרך הנכונה למעלה".
כשאתה רואה בימים האלה את יעקב שחר שלוקח אליפות אחרי עשור מה זה עושה לך?
"זה עושה לי טוב, יענקל'ה השקיע ממיטב כספו ואין הרבה צדיקים כמוהו. מגיע לו מכל הלב. מכבי הרצליה זה יישות עצמאית ואחרת".
וכשאתה רואה את יצחק שום שירד ליגה?
"עצוב לי. שומי הוא חבר קרוב, אבל אני סומך עליהם שהם עושים את העבודה נכון. הם לקחו מאמן טוב ואם יעבדו נכון אני בטוח שהם יצליחו".
ומה עם האוהדים שכמעט ואינם?
"רוב האנשים שגרים היום בהרצליה הם אוהדים של מכבי או הפועל ת"א או בית"ר ירושלים או מכבי חיפה. אנחנו צריכים לבנות לעצמינו את קהל האוהדים. באים הרבה אנשים חדשים לעיר, נצטרך לחבר את הילדים למועדון וככה להביא קהל חדש".
ותכל'ס מה אתם עושים בשביל זה?
"יש לנו מחלקת נוער יפה עם 14 קבוצות. יש לנו פה קרוב לאלף ילדים וזה העתיד שלנו".

כדורגל מסביב

שיימן הוא חבר ותיק בהתאחדות הכדורגל הישראלי. "יש לנו יו"ר מאוד בעד קידום הצעירים ובעד קידום הנבחרות. הוקמו ויוקמו בתי ספר לכדורגל. אם הפוליטיקה תפסיק לשלוט בהתאחדות אז גם התוצאות יהיו אחרות. לא אפרט, מי שמבין, מבין".
עד כמה אתה משפיע על מה שקורה בצמרת הכדורגל הישראלי?
"אני אחד מתוך 51 חברים בהתאחדות. אנחנו מנסים לעבוד בשיתוף פעולה עם היו"ר. לארגן דברים, להיות נוכחים בישיבות ובמשחקי ילדים, נשים ובוגרים".
הזכרת נשים. שם נראה שיש פחות עתיד.
"גם שם אני מאמין, אם הפוליטיקה תיעצר, דברים ייראו אחרת. צריך לבנות הכל מחדש. לא יכול להיות שבכדורגל הישראלי יש 55 נשים וכל השאר זרות. יש הרבה כסף שגויס לטובת הנשים צריך לדאוג לחלק את זה בצורה אחרת. יש לנו כדורגלניות מוכשרות ואני תקווה שזה יסתדר".
ונבחרת ישראל, עתידה?
"אחרי הטורניר האחרון שלא הצלחנו, הנבחרת נבנית מחדש ואני מקווה שנעלה על הגל. יש שחקנים צעירים ומוכשרים ובסופו של דבר נעלה לאליפות העולם. נקווה".
ומתי נראה את אחד הכישרונות שיגיעו ממכבי הרצליה?
"בעזרת השם בקרוב".