"קריית המסלול הרצליה", בנייני המרכז הבינתחומי והמגדלים ברקע (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים) "קריית המסלול הרצליה", בנייני המרכז הבינתחומי והמגדלים ברקע (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)
"קריית המסלול הרצליה", בנייני המרכז הבינתחומי והמגדלים ברקע (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)
( "קריית המסלול הרצליה", בנייני המרכז הבינתחומי והמגדלים ברקע (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים))
חלק מכ-800 בעלי הקרקעות במתחם שדה התעופה של הרצליה, שאמור להתפנות בשנים הקרובות, יתכנסו בתחילת החודש הבא כדי לקדם את אפשרות המימוש של הקרקע במהירות, ולהבטיח את זכויות הבנייה שלהם. בימים אלה מקדמת עיריית הרצליה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במתחם, המשתרע על שטח של כ-1,500 דונם, שחלקו בבעלות המדינה וחלקו בבעלות בעלים פרטיים.
על פי התוכניות, שדה התעופה ייסגר במהלך 2018 והמתחם צפוי להכיל שטחי מסחר, מבני ציבור, מגורים ותעסוקה. רוב הבניינים יהיו בני שש עד שמונה קומות, ויוקמו גם כמה מגדלים מגורים, כדי לנצל את הקרקע בצורה מירבית. חלק מעשרות אלפי יחידות הדיור יוגדרו כדיור בר השגה.
עיקרי הפרויקט, שייקרא "קריית המסלול הרצליה", יוצגו לבעלי הקרקעות הפרטיים שיגיעו לכנס, ויקבלו סקירה מקיפה מפי חזי ברקוביץ', מהנדס עיריית תל אביב לשעבר, השמאית דניאלה פז, ועורכי הדין מרים דונין ואלי וילצ'יק, המייצגים את מרבית בעלי הקרקעות. בכנס יוצגו עיקרי התוכנית המתגבשת, וכן עקרונות לשיתוף פעולה בין בעלי הקרקעות, כדי להבטיח את מיצוי הזכויות שלהם ומימושן באופן המהיר והיעיל ביותר.
לדברי עורכי הדין וילצ'יק ודונין, "מדובר במפגש חשוב לבעלי הקרקעות, שיקבלו את כל המידע הנדרש להם לצורך קבלת החלטות חשובות באשר למיצוי מירבי של השקעתם".