החופש הגדול כבר לקראת סופו ובעוד יומיים תחל שנת הלימודים. ילדים ובני נוער רבים ישובו ב-1 בספטמבר אל ספסל הלימודים וכך גם הסכנה של היפגעות בתאונות דרכים בדרך אל בית הספר ובחזרה ממנו עולה. מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בשנת הלימודים הקודמת, תשפ"ב (חודשים ספטמבר 2021-יוני 2022) נפגעו 1,332 ילדים ובני נוער בגילאי 5-19 בתאונות דרכים. מבין הנפגעים בשנת הלימודים הקודמת (תשפ"ב), 12 ילדים ובני נוער נהרגו בתאונות דרכים.
3 צפייה בגלריה
היפגעות ילדים
היפגעות ילדים
היפגעות ילדים
(צילום: אור ירוק)
מפילוח הנתונים לפי ערים וישובים בשנת הלימודים הקודמת (תשפ"ב) עולה כי בירושלים נפגעו הכי הרבה ילדים ובני נוער בתאונות דרכים. בהוד השרון, נפגעו שישה ילדים, בכפר סבא עשר, בהרצליה 15 מהם 3 פצועים קשה, ברעננה ארבעה בלבד.

3 צפייה בגלריה
(משמרות זהב. צילום: עמית שאבי)

קראו גם >>>
טיפים להגעה בטוחה אל בית הספר ובחזרה
* ילד עד גיל 9 לא חוצה כביש לבד: לילדים אין את היכולת לקלוט את המתרחש בכביש ולאמוד נכון את המרחק מכלי הרכב שנעים בכביש. לילדים קשה לקשר את רעש המכונית עם הימצאותה בקרבתם.
* ילד שהולך לבד לבית הספר: חשוב לתרגל עם הילדים הליכה במסלול הבטוח ביותר, ולנסות לצמצם חציית כבישים ככל האפשר.
* ללמד חציה נכונה: להדריך את הילד לחצות רק כשהאור ברמזור ירוק וכן לא לחצות בין כלי רכב חונים, שכן שדה הראייה במקרה זה קטן גם לילד וגם לנהג, שמתקשה להבחין בילד.
* כללי רכיבה בטוחה: במידה והתלמיד מגיע לבית הספר באופניים יש לוודא כי הוא רוכב אך ורק עם קסדה מתאימה למידתו ורכוסה היטב בכדי להגן עליו מפני פגיעות ראש במקרה של נפילה או תאונת דרכים.
* בטיחות ברכב הפרטי: גם כאשר לוקחים את הילד ברכב הפרטי לבית הספר יש לוודא כי הוא יורד מהרכב רק מהצד של המדרכה וכמובן שהוא חגור בחגורת בטיחות ובמושב מתאים במשך כל הנסיעה, אפילו אם זוהי נסיעה קצרה ביותר.