הלב נקרע: ליאל ג'רפי בן ה-18 ושתי דודותיו - שהם ושנהב יעקב (28, 26) מהרצליה נרצחו בפסטיבל המוסיקה סמוך לקיבוץ רעים.
4 צפייה בגלריה
ליאל ג'רפי והאחיות שנהב ושהם יעקב ז"ל
ליאל ג'רפי והאחיות שנהב ושהם יעקב ז"ל
ליאל ג'רפי והאחיות שנהב ושהם יעקב ז"ל
(צילומים: פרטי)
ליאל ג'רפי בן ה-18.5 היה לפני גיוס לצבא. הוא יצא לבלות בפסטיבל עם שתי הדודות שלו - שהם (29) ושנהב (26) שמתגוררות בהרצליה.
"כשהתחיל המטח הראשון הם שלחו הודעה שהם רצים למיגונית עד שייגמר המטח. לאט לאט התחלנו להבין את גודל העניין בפרסומים ואז כבר הם לא היו זמינים. אנחנו חשבנו שאין קליטה, ולא הבנו את גודל האירוע", סיפר דודו ג'רפי, אביו של ליאל ל-mynet,"חשבנו לתומנו - יש מטח טילים, יש כיפת ברזל, יש רגיעה והם יעלו לאוטו ויחזרו הביתה כי המסיבה תיפסק בעקבות הירי".

4 צפייה בגלריה
ליאל ג'רפי
ליאל ג'רפי
ליאל ג'רפי
(צילום: באדיבות המשפחה)

אביו של ליאל הוסיף: "אחרי שעה התחלנו לקבל סרטונים ולהבין שהמצב רק מחמיר. ניסינו ליצור קשר עם ליאל, שהם ושנהב והם לא היו זמינים. כל המשפחה התגייסה. לאט לאט חברים ובני משפחה אחרים התקשרו".

4 צפייה בגלריה
שהם שנהב יעקב
שהם שנהב יעקב
שהם שנהב יעקב
(צילום: באדיבות המשפחה)

דודו סיפר שנסע לדרום יחד עם אחיו על מנת לנסות לאתר אותם: "הגענו לצומת הנשיא ליד אופקים שם היה מחסום משטרתי שעצר אותנו ואת כל ההורים שבאו לחלץ את הילדים מהפסטיבל. באותה סיטואציה היו הורים נוספים וכל אחד אמר משהו אחר. אחד אמר: 'הילדה שלי שלחה מיקום', הורה אחר אמר: 'הילד שלי קיבל שני כדורים בגב, הוא מדמם ומחכה לחילוץ'. היינו שם קרוב לחמש שעות במחסום עד שהשוטרים הפנו אותנו לכיוון באר שבע. אמרו לנו שאנחנו מוציאים את כולם לכיוון באר שבע".

4 צפייה בגלריה
שהם יעקב ז"ל
שהם יעקב ז"ל
שהם יעקב ז"ל
(צילום: פרטי)

משם ההורים יצאו לנקודת כינוס בעירייה אחר כך יצאו לבתי החולים, אך שלושת בני המשפחה לא נתנו אות חיים. "מאז הקמנו חמל אצל אחי בהרצליה, אצל חברים בהרצליה וגם בירושלים" כשבוע וחצי אחרי המתקפה האכזרית הגיעה הבשורה הקשה לדלתם של בני המשפחה ובה ההודעה כי ליאל ושתי דודותיו הם בין הנרצחים.
ראש העירייה משה פדלון ספד להם: "הלב נקרע והראש מסרב להאמין. מכה אחר מכה. אחרי שבוע של ציפייה דרוכה ותקוות, הגיעו הבשורות המרות למשפחה. הרצליה מתאבלת על רצח האחיות שהם ושנהב יעקב (ג'רפי) והאחיין ליאל ג׳רפי ז"ל. רק אתמול קברה המשפחה בהרצליה את שהם ז"ל ובלילה הגיעו ההודעות המרות גם על שנהב והאחיין שלהן ליאל ז"ל.משפחת העיר הרצליה מחבקת את משפחות ג'רפי ויעקב ברגעים הקשים כל כך ומצווים להיות כאן לצידכם. יהי זכרם ברוך".

קראו גם:

בלחימה נהרגו ונרצחו תושבי השרון: רס"ן במיל. איתי יהושוע מרעננה, רס"ן בנג'י טרקינסקי מהרצליה, רב"ט שיראל מור בת ה-19 מרעננה, רס"ן במיל שגיא גולן מרעננה, טוראי נתנאל יאנג בן 20 מרעננה, סג"מ יובל יפה בן ה-21 מצופית, סמל אלי גלנסיה מהרצליה, מצטיין הרמטכ"ל רס"ן אוריאל ביבי מכפר סבא, לוחם סיירת מטכ"ל רס"ן סקורי בן ה-33 מרמת השרון, סרן (מיל') רועי נגרי, מפק"ץ בביה"ס ללוט"ר, בן 28, מרעננה, סמל בן רובינשטיין מדריך בלוט"ר, מ"פ ביחידת עוקץ, סרן אריה שלמה צירינג בן 27, מ"פ סרן טל גרושקה בן ה-25 מכפר סבא, לוחם הימ"מ בר סיוון בן ה-33 גיא בזק לוחם גדוד 51 בן ה-19, שניהם מכוכב יאיר צור יגאל. בין הנרצחים גם סמל עדן אלון לוי ז"ל מהישוב נירית וסגן יפתח יעבץ לוחם יחידת הקומנדו מגלן מרמת השרון. כמו כן נרצחו הכדורגלן ליאור אסולין מרעננה, עמית כהן בן ה-25 מהוד השרון, תומר שגב בן ה-30 מהרצליה, מרינה אלמגור בת ה-76 מכפר סבא, יעל רוזמן בת ה-20 מכפר סבא, מאי נעים בת ה-24 מגן חיים, דן אריה מהרצליה, סרן רון צרפתי בת ה-24 מכפר סבא לוטן אביר בן ה-24 מגן חיים, איבון רוביו בת ה-27 ואנטוניו מסיאס בן ה-28 מכפר סבא, דן בן חמו מרעננה, רויה מנצורי בת ה-22 ואחותה נורל בת ה-25 מהוד השרון, לורי ורדי ואלון ורבר מרעננה, בן פישמן בן ה-21 מכפר סבא, גיא לוי בן ה-24 מנווה ימין, מתן ליאור בן ה-35 משדי חמד, מאי יצחקי בת ה-25 מהוד השרון, שהם יעקב בת ה-28 מהרצליה, אחותה שנהב יעקב בת ה-26 ואחיינם ליאל ג'רפי בן ה-18.
יהי זכרם ברוך.