סידור התנועה החדש ברחוב יוסף נבו שבהרצליה, מכביד על חיי התושבים, שטוענים כי מדובר בסכנה בטיחותית מובהקת ובגורם ליצירת עומסי תנועה כבדים במקום: "רוב הרכבים לא שמים לב שצורת הנסיעה שונתה ועדיין פונים שמאלה. זה מפחיד", כותבת תושבת העיר.
התאונה שאירעה בשבוע שעבר וסידורי התנועההתאונה שאירעה בשבוע שעבר וסידורי התנועה
התאונה שאירעה בשבוע שעבר וסידורי התנועה
(צילומים: תיעוד מבצעי מד"א, עיריית הרצליה)
תושב נוסף כותב: "יכול להעיד שכמעט עשיתי תאונה שם השבוע בגלל הבלאגן מהרמזור".
רק ביום שישי האחרון, בשעת צהריים מוקדמת, נהרג הולך רגל כבן 70 כתוצאה מפגיעת משאית ברחוב.
תחילת הסיפור בחודש אפריל השנה, כשעיריית הרצליה הודיעה על שינויים מתוכננים בהסדרי התנועה במקום, במסגרת עבודות הקמת נתיב תחבורה ציבורית ברחוב בן מיכאלי. במסגרתם, החליטו על ביטול הכיכר והפיכתה לצומת מרומזרת. עבודת הרמזור התרחשה ב15 ביולי, ואלו הם ההסדרים החדשים שפרסמה העירייה:
• לבאים מרחוב בן ציון מיכאלי (מכיוון מזרח), לא יתאפשרו פניית פרסה והפניה שמאלה לכיוון דרום
• לבאים מרחוב יוסף נבו (מכיוון צפון), לא יתאפשרו פניית פרסה והפניה שמאלה לכיוון מזרח
• לבאים מרחוב בן ציון מיכאלי (מכיוון מערב), לא תתאפשר הנסיעה ישר לכיוון מזרח
• לא יתאפשר מעבר הולכי רגל במעברי החצייה בזרועות הדרומית והמזרחית (ראו סימון על גבי המפה)
סידורי התנועה החדשיםסידורי התנועה החדשים
סידורי התנועה החדשים
(צילום: עיריית הרצליה)
בפועל, התושבים ניצבים חסרי אונים אל מול ה"סידור ההזוי", להגדרתם. במקום לפנות שמאלה כפי שהיה ניתן בעבר, יש לפנות ימינה, לנסוע עד לרכבת ושם לעשות פרסה ולחזור על עקבותיך.
"זה סיוט. אתמול עשיתי קניות בסופר בקניון, ויצאתי כהרגלי לביתי בגליל ים. שהיה כיכר, תוך 5 דקות הייתי בבית. עכשיו חיכיתי בפקק חצי שעה", מספרת תושבת העיר, "הייתי בהלם, לא הבנתי מה עשו כאן. עשיתי פרסה, ונסעתי דרך הצד השני של הקניון. הכיכר הייתה כל כך יפה ומרשימה. בדרך כלל יש שם המון תנועה, ועכשיו זה פשוט סיוט, הרצליה נעשית בדיוק כמו תל אביב מבחינת התנועה".
מעיריית הרצליה נמסר: "במסגרת העבודות על פרויקט מהיר לעיר אותו מקדמת העירייה יחד עם משרד התחבורה ונתיבי איילון ליצירת נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, כיכר יוסף נבו בוטלה והפכה לצומת מרומזר זמנית עם מעברי חציה מוסדרים. השינוי ההכרחי נעשה כדי להבטיח בהמשך מעבר תקין ובטוח של תנועת אוטובוסים יחד עם תנועת הרכבים והולכי הרגל במקום.
"על פי הסדר התנועה הזמני ובתיאום מלא עם המשטרה, בוטלו חלק מהפניות שמאלה בצומת לחצי שנה בכדי לאפשר תנועה סדירה תוך המשך עבודות התשתית. באזור העבודות ובאתר עיריית הרצליה ישנם שלטים והודעות המעדכנים אודות השינויים הזמניים לטובת הציבור הרחב. בסיום העבודות וכחלק מהסדר התנועה החדש יפתחו הפניות ותתאפשר תנועה שוטפת של רכבים".