הבוקר (חמישי) הגיע מלך הולנד וילם-אלכסנדר לביקור מלכותי בהרצליה בבית יוליאנה ברחוב דוד רזיאל בהרצליה.
מלך הולנד, וילם אלכסנדרמלך הולנד, וילם אלכסנדר
מלך הולנד, וילם אלכסנדר
(צילום: יוסי אלוני)
המלך, שנחת בישראל לרגל פורום השואה הבינלאומי הנערך בירושלים, החליט לבקר בבית יוליאנה שהינו בית דיור מוגן לעולי הולנד על שמה של סבתו המלכה יוליאנה שהמלך הוא נכדה הראשון.
כמו כן, המלך הוא נינה של המלכה וילהלמינה מהולנד שהתפרסמה בשל עמידותה האיתנה נגד הכיבוש הנאצי בזמן מלחמת העולם השניה עת לא הייתה מוכנה לשתף פעולה עם הכיבוש, גלתה לבריטניה, עמדה בראש הממשלה ההולנדית הגולה, והיוותה מקור עידוד והשראה ללוחמי המחתרת ההולנדית והצלת היהודים.
המלך, שבין היתר הינו טייס מיומן, הטיס בעצמו את המטוס של ממשלת הולנד ובביקורו בבית יוליאנה לווה במשלחת של בכירים בממשלת הולנד, ביניהם הממונה על משרד הבריאות, הרווחה והספורט, מנכ"לית המשרד ושגריר הולנד בישראל.
המלך עם דיירי יוליאנההמלך עם דיירי יוליאנה
המלך עם דיירי יוליאנה
(צילום: יוסי אלוני)
עם הגיעו קידמה את פניו שושנה נש, מנכ"לית בית יוליאנה וליוותה אותו בסיורו.
תחילה ערך המלך ביקור בחלק מחדרי הפעילות במחלקה הסיעודית כגון בחדר הסנוזלן, בחדר המשפחה ובחדר הפיזיותרפיה המצויד באופני כושר ייחודים שבעת השימוש בהם מופעלת אפליקציה המדמה סיור ברחובות הולנד ונופיה.
לאחר מכן , פנה המלך לפגוש את דיירי הבית הנרגשים שהמתינו לו בלובי סביב שולחנות ערוכים. אחד מדיירי הבית נשא תפילה מיוחדת לכבודו של מלך, ובסיומה שוחח המלך עם מספר ניצולי שואה.