5 צבי ים צעירים שנפגעו מפסולת ימית וטופלו במרכז הארצי להצלת צבי ים שוחררו אתמול (ראשון) חזרה לטבע מול חופי הרצליה.
צילום: בלו וייב-תשוט. גיא שתקניצילום: בלו וייב-תשוט. גיא שתקני
צילום: בלו וייב-תשוט. גיא שתקני
יוסף, לני, קאווי, הנגי ומרים הם חמישה צבי ים צעירים שהובאו למרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים לאחר שנמצאו על ידי אזרחים בחופים ובים כאשר הם פגועים ומסובכים בשקי פלסטיק.
עם הגעתם למרכז ההצלה של רשות הטבע והגנים הם קיבלו טיפול ראשוני של אנטיביוטיקה ונוזלים ועברו בדיקות נוספות שכללו בדיקת CT במרפאתו של הוטרינר ד"ר צחי אייזנברג. בהמשך נשארו צבי הים הצעירים להשגחה למשך מספר שבועות בחצר הטיפולים במרכז ההצלה עד שהחלימו והתחזקו. אתמול (ראשון) כאמור, לאחר שנמצאו כשירים לחזור חזרה לים ולטבע הפתוח, עשו זאת יחדיו מול חופי הרצליה עם צוות של פקחי רשות הטבע והגנים ומועדון השייט בלו וויב-תשוט.
ברשות הטבע והגנים מציינים כי הסתבכות צבי ים בחוטים, רשתות דיג ופסולת ימית אחרת הם מהפגיעות הנפוצות של צבי הים בים התיכון. צבי ים שנפגעים כתוצאה מכך סובלים בדרך כלל מפגיעות בגפיים כאשר הפסולת נכרכת סביב הגפה ולפעמים גם הצוואר וחוסמים את זרימת הדם. בכך הצבים נפצעים ואף עלולים למות בלב ים.
ברשות הטבע והגנים מדגישים כי בעת היתקלות בצב ים פגוע יש לדווח על כך מיידית למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639* ולקבל הנחיות. יש להימנע מהסרת הפסולת מהצבים בשטח, מאחר ופתיחת החסימה באופן לא מקצועי ומוסמך כפי שמתבצע על ידי פקחי הרשות גורמת להרעלת דם משנית ונזק בלתי הפיך העלולים לגרום למוות.
פרסום ראשוני: 08:18 , 28.10.19