האם תיק פרשת האונס הקבוצתי בהרצליה עומד להסגר? בשבוע שעבר נהרג החשוד המרכזי, היום תושב הצפון בן 24, בפרשת האונס, במהלך קטטה באילת, שעל פי החשד הוא זה שהוביל את הקורבן לדירתו בעיר ויחד עם חבריו ביצעו בה את זממם.
צילום: מוטי קמחיצילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
(צילום: מוטי קמחי)
ביום רביעי שעבר נדקר החשוד למוות במהלך קטטה בבית מלון ברחוב הספן באילת. הצעיר פונה לבית החולים יוספטל בעיר כשהוא במצב אנוש - ושם נקבע מותו.
כזכור, באפריל 2017 נחקרה במרחב ירקון במשטרה פרשה, שמרכזה עומד החשד כי המתלוננת בת ה-17 באותה תקופה הגיעה באותה תקופה לביתו של אחד החשודים מהרצליה וגילתה במקום שני גברים נוספים שלא הכירה. על פי החשד היא סוממה, ולאחר מכן נאנסה במשך שעות רבות על ידי שלושת החשודים, תוך שימוש באלימות. יום למחרת חברתה של המתלוננת הגיעה לתחנת משטרת גלילות והגישה תלונה.
במהלך החקירה שנוהלה על ידי רס"ב אורלי הדר ורפ"ק דניאל ברדיאן מתחנת משטרת גלילות עולה, כי ביום האירוע שני חבריו של החשוד מהרצליה, תשובי הדרום בשנות ה-20 לחייהם הגיעו לעיר, לאחר שחברם התקשר ואמר להם: "בואו, יש כאן מישהי שזורמת". השניים נכנסו למכונית ונסעו מעל ל-100 קילומטרים מישוב מרוחק בדרום הארץ כדי לפגוש את הנערה.
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
((צילום: shutterstock))
על פי החשד, קיימו השלושה יחסי מין עם המתלוננת בניגוד להסכמתה וללא אישורה, תוך שהיא לא מסוגלת להתנגד למעשיהם, ואף ביצעו בה מעשה סדום. בחקירתם טענו החשודים כי יחסי המין היו בהסכמתה המלאה של המתלוננת, וכראיה הציגו הודעה קולית ששלחה המתלוננת יממה לאחר האירוע לטלפון הנייד של אחד מהם, בו היא מזמינה אותו יחד איתם לכאורה למפגש נוסף.
הפרשה הזו עברה גלגולים רבים שעוררו ביקורת רבה בהם החשודים שוחררו ואף נשקלה סגירת התיק בעניינם. לאחר קמפיין התגייסות המונים ולאחר שהנערה עצמה כתבה מכתב נרגש באופן בלעדי ל"מיינט הרצליה" ובעקבות השלמת חקירה הוגש לבסוף כתב אישום שנדרש לתיקון וכרגע הנאשמים עומדים לבפני החלטת הפרקליטות האם להגיש בסופו של דבר כתב אישום מתוקן.
צילום: יח"צצילום: יח"צ
צילום: יח"צ
(צילום: יח"צ)
כאמור, עם מותו של החשוד המרכזי עולה החשש כי התיק בסופו של דבר יגנז, על כך אומרת פרקליטתה של הנאנסת, עו"ד יערה רשף: "שנתיים אנחנו נלחמות כדי שהמתלוננת תקבל צדק. התיק לא נסגר ולא ניתן שייסגר. התיק חוזר להשלמות חקירה ואנו מאמינות שאלו יבססו את המסד הראייתי שיאפשר הגשת כתב אישום בהקדם״.