צילום: רועי צוקרמןצילום: רועי צוקרמן
צילום: רועי צוקרמן
בפגישה שהתקיימה השבוע במסגרת ועדת איכות הסביבה, הוחלט כי בקרוב יחלו עבודות במימון המדינה לסלילת שבילי אופניים בשני נתיבים ראשיים שתכליתם לחבר את מערכת הצירים העירונית עם הערים שמסביב. נתיב אחד יהיה בדרך ירושלים, ונתיב נוסף יעבור ברחובות הבריגדה היהודית, ז'בוטינסקי, יוסף נבו ויחובר לאזור התעשייה.
בנוסף נמסר כי בקרוב העירייה תצא למכרז להפעלת מערך השכרת אופניים עירוניים וכן כי נערכת כעת בחינה מחודשת של תוכנית האב הישנה לשבילי אופניים, על מנת להתאימה למציאות לתכנון העתידי של העיר.
הישיבה, בראשות יו"ר הוועדה, חבר המועצה עו"ד תום סטרוגו, דנה בנושא שבילי אופניים בעיר ונכחו בה מ"מ וסגנית ראש מהעירייה מאיה כץ, מחזיקת תיק התחבורה בעירייה, שהציגה סקירה מעמיקה על הנושא.
סטרוגו: "שבילי אופניים הינם חלק ממערך תחבורה אלטרנטיבי, לצד התחבורה הציבורית, אשר על העירייה לתכנן ולפתח כתחליף נוסף לשימוש בכלי הרכב הפרטיים. זאת כדי לצמצם את העומס בכבישים ולאפשר פיתוח של העיר על בסיס תשתיות תחבורה, לרבות אלטרנטיביות. פרישה רחבה של שבילי האופניים חייבת להיות חלק מהתכנון העתידי של העיר ואנו נפעל כדי שהעניין יובא במסגרת תוכנית המתאר".
פרסום ראשוני: 11:52 , 23.11.17