עובדת ניקיון (צילום: shutterstock)עובדת ניקיון (צילום: shutterstock)
עובדת ניקיון (צילום: shutterstock)
המרכז הבינתחומי בהרצליה יפצה עובדת ניקיון, תושבת נתניה, ב-120 אלף שקל, לאחר שהחליקה כתוצאה מזרם מים במסדרון ושברה את שתי כתפיה. הסכום נקבע בהסכם פשרה שהושג בחודש שעבר בין המוסד האקדמי לבין העובדת, המיוצגת על ידי עו"ד שרון אילון. בנוסף, פוצתה העובדת על ידי המוסד לביטוח לאומי ב-51 אלף שקל.
בתביעה, שהוגשה בחודש פברואר לבית משפט השלום בנתניה נטען כי בשנת 2012 החליקה העובדת, כיום בת 62, ביציאתה מהמעלית כתוצאה מזרם מים, שהגיע משירותים סתומים, "אשר הוזנחו במצב זה ארוכות, עד שהמים הזורמים הגיעו אל פתח המעלית", לשון התביעה.
לטענת העובדת, "אף אחד לא טרח להזהיר אותה באשר לקיומם של מים זורמים מיד ביציאה מן המעלית. מדובר ברשלנות פושעת. המים זרמו זמן רב כל כך, עד שהגיעו מהשירותים אל המסדרון ואל המעלית".
בתביעה נטען כי כתוצאה מהנפילה, נגרמו לעובדת שברים בשתי הכתפיים, עם הגבלה בתנועה בכתף ימין, אשר בגינה נבצר ממנה לתפקד באופן עצמאי, כפי שהיה לפני התאונה, והיא נזקקה לעזרה צמודה.
עוד טוענת העובדת כי בטרם התאונה, היא הייתה אישה בריאה ועצמאית, אך בעקבותיה, היא "אינה מסוגלת לבצע בעצמה אף את הפעולות היומיומיות הפשוטות ביותר, לרבות רחצה, הלבשה, הליכה לשירותים וכו'. מיום אירוע התאונה ותוצאותיה, זקוקה התובעת לעזרה צמודה במשך מרבית שעות היום, ולמרבית מן הפעולות הבסיסיות שאותן היא צריכה לעשות בשיגרת חייה".
עו"ד שרון אילוןעו"ד שרון אילון
עו"ד שרון אילון
העובדת דרשה לפצותה בגין נזקים שנגרמו וייגרמו לה, כגון: הפסד שכר ופנסיה, עזרת צד ג', הוצאות נסיעות, הוצאות רפואיות וכן כאב וסבל.
בתום מו"מ שניהלה עו"ד אילון מול המרכז הבינתחומי, הוחלט לבסוף על פיצוי בגובה 120 אלף שקל, בתמורה לביטול התביעה. המוסד הגיע לסיכום עם חברת הניקיון שבמסגרתה הועסקה העובדת, כי זו תשלם לו מחצית מסכום הפיצוי, 60 אלף שקל.
פרסום ראשוני: 09:56 , 05.11.17