יומיים של חגיגת קיץ משובחת עם מעל 120 יינות לבנים, סמוקים ומבעבעים, מתחם קולינרי, חוויה של מוזיקה, טעמים, בריזה מהים ועוד המון הפתעות.
1 צפייה בגלריה
פסטיבל יין לבן במרינה הרצליה
פסטיבל יין לבן במרינה הרצליה
פסטיבל יין לבן במרינה הרצליה
(צילום: תום גץ, יח"צ)
קראו גם >>>>
פסטיבל "White" מפורצי הדרך של תרבות היינות הלבנים בישראל, חוגג את שנתו ה-14 ברציפות עם עשרות יינות לבנים וסמוקים מהארץ והעולם. בפסטיבל צפויים להשתתף אלפי אורחים מכל רחבי הארץ שיגיעו ליהנות מטעימות של יותר מ-120 יינות, מתחם אוכל, מוזיקה שמחה ועוד הפתעות רבות.
בפסטיבל משתתפים היקבים הגדולים, יקבי הבוטיק קטנים והיבואנים המובלים שיציגו את התוצרת המקומית ומיטב יינות העולם, לצד שחקני חיזוק חדשים שיחשפו, כמדי שנה, את השפע ומגוון הזנים והסגנונות שיש ליינות לבנים, סמוקים ומבעבעים להציע.
בין המשתתפים: יקב כרמל, צור סוכנויות, יקב בנימינה, יקב ברקן, יקב סגל, חברת הכרם, יקב שילה, יקב פסגות, יקב טפרברג, נתיב יין, אקרמן , יינות Fantini של היבואן Tsilinsky, שקד-דרך היין, ועוד רבים וטובים. יינות חדשים שמושקים בפסטיבל, לדוגמא: בדוכן של חברת אקרמן תמצאו, פנפולדס קונונגה היל שרדונה, בציר חדש של המטואה סוביניון בלאן ועוד. הפסטיבל נערך בהפקה ובארגון החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה ומרכז 'איש הענבים', בשיתוף מגזין 'יין וגורמה'.
עפרה בל, יו״ר החברה לפיתוח תיירות וסגנית ראש העיר הרצליה, ציינה: ״פסטיבל יין White השנתי הוא חגיגה לחובבי היין הלבן. האווירה, המוזיקה, עשרות היקבים ומאות היינות שלוקחים חלק בפסטיבל מספקים חוויה מהנה לאורחי הפסטיבל. גם השנה, הפסטיבל יתקיים במקום הראוי ביותר עבורו - במרינה הרצליה - הגדולה המזרח התיכון. בין שלל הסירות והיאכטות, אל מול הים התיכון והשקיעה. אני מזמינה את הציבור להגיע וליהנות בפסטיבל הקרוב״.
חיים גן מחברת 'איש הענבים', הוסיף: "העלייה הדרמטית בצריכת יינות לבנים וסמוקים בישראל בעשור האחרון היא ההוכחה לבגרות הצרכן הישראלי. יקבים רבים הטמיעו את הידיעה, שבקיץ שלנו שותים יין לבן וסמוק. יבואנים ממשיכים לאתגר את הצרכן במגוון מכובד של יינות לבנים מרחבי העולם, וההיצע של יינות אלה בארץ עולה בהתאמה, עם מגוון חדש של זנים מקומיים והקפדה על יינות עילית".
הפסטיבל ייערך ברחבת המרינה בהרצליה
בימים רביעי וחמישי ה-22-23.6, בין השעות: 18:00-23:00