שגריר סין החדש בישראל, דו וויי (DU Wei), שהגיע לישראל בשיאו של משבר הקורונה בסין נמצא הבוקר ללא רוח חיים בדירתו בהרצליה פיתוח.
שגריר סין החדש בישראל, דו וויי ז"לשגריר סין החדש בישראל, דו וויי ז"ל
שגריר סין החדש בישראל, דו וויי ז"ל
(צילום: שגרירות סין בישראל)
מחקירה ראשונית עולה כי על הגופה לא נמצאו כלל סימני אלימות, וההערכה היא כי השגריר, בן ה-58, נפטר בשנתו בעת שלקה בדום לב. מתנדבי זק"א הגיעו למקום האירוע לצורך סיוע ואיסוף ממצאים. גופתו הועברה למכון המשפטי באבו כביר שם ינותח וייקבע סופית מהי סיבת המוות.
מתנדבי זק"א בביתו של השגריר ברחוב חבצלת השרוןמתנדבי זק"א בביתו של השגריר ברחוב חבצלת השרון
מתנדבי זק"א בביתו של השגריר ברחוב חבצלת השרון
(צילום: זק"א)
שגריר דו ווי הגיע למלא את תפקידו בישראל רק לפני שלושה חודשים - בחודש פברואר האחרון אחרי שסיים את תפקידו כשגריר באוקראינה.
השגריר, הידוע בידע הנרחב שלו ובזיקה לתרבות היהודית העביר מסר של חיזוק בעבר לישראל: "התלמוד אומר שהקהילה כולה יושבת תחת אותו כוכב. העולם מתמודד עם אתגר גדול של מגפה וישראל מושפעת. ממשלת סין והעם הסיני עוקבים מקרוב אחרי המצב בישראל. אנו בהחלט מבינים מה עובר עליכם עכשיו ומבקשים להעביר לכם מסר של תמיכה לקרב נגד המחלה.
"העם היהודי והעם הסיני עברו סבל רב בהיסטוריה. אבל תמיד התגברנו ויצאנו מחוזקים. אין לנו ספק שהמאבק נגד המחלה יחזק את החוסן שטמון באופי הלאומי שלנו, יעניק את הידידות האמיתית בינינו", מסר השגריר, וסיים את ברכתו בעברית: "ישראל , חזק ואמץ. סין איתכם".
פרטים על האירוע החריג בהמשך.
פרסום ראשוני: 10:17 , 17.05.20