בנו ריינהורן, מאמן כדוריד מהרצליה בן 37, הורשע אמש (שלישי) בשורה ארוכה של מעשי אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום ב-57 קטינות ושמונה נשים בגירות, במסגרת הסדר טיעון שאינו כולל הסכמה בין הצדדים לעניין העונש.
בנו ריינהורן בבית המשפטבנו ריינהורן בבית המשפט
בנו ריינהורן בבית המשפט
(צילום: מוטי קמחי)
ריינהורן הורשע על ידי השופט גלעד נויטל בעבירות של מעשה אינוס בקטינה במרמה, מעשה סדום בקטינה, מעשה מגונה בקטינה, ניסיון למעשה מגונה במרמה בקטינה, הטרדה מינית, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, מידע כוזב במחשב, איומים, התחזות כאחר ועבירות נוספות.
כתב האישום נגד ריינהורן הוגש ב-2018, ימים ספורים לאחר סיום החקירה ביחידת מוקד 105 בלהב 433, ובו צויין כי פנה באמצעות האינסטגרם למתלוננות, תוך שהוא משתמש בזהויות בדויות.
לפי כתב האישום, הוא השתמש בין היתר בתמונה של צעירה גרמנייה והציג בפני הנפגעות מצג שווא שלפיו הוא סוכנת דוגמנות, ובחלק מן המקרים מעצבת בגדי ים או מלהקת שחקנים, המציעה להן לדגמן עבורה. כשהביעו עניין, הציע להן לעבור אודישן מצולם, שבמסגרתו ביקש מהן לצלם עצמן לרבות בווידאו, תחילה בלבוש מלא, בהמשך בלבוש חלקי או בבגד ים, ולבסוף בעירום, ולשלוח אליו את התמונות ואת סרטוני הווידאו בוואטסאפ, הכל תוך הבטחה שימחק את התמונות. עוד נטען כי בחלק מהמקרים, ביקש ריינהורן מהנפגעות לגעת בגופן ולבצע מעשים קשים ביותר תוך הצגת מצג שווא כי צילומים אלו חיוניים לצורך האודישן.
עו”ד חיים יצחקי ועו”ד יגאל דותן, סניגוריו של ריינהורן, מסרו: "התיק הוגש לבית המשפט כאחד מתיקי הסייבר המורכבים של השנים האחרונות, ועימת את הצדדים עם שאלות ראייתיות תקדימיות. במהלך שלב ההוכחות חקרו הסניגורים את ראש צוות החקירה ואת מומחי הסייבר מיחידה 105, וחשפו קשיים ראייתיים בתיק.
בעקבות כך הפנה בית המשפט את הצדדים להליך גישור שבמסגרתו תוקן כתב האישום כך שנמחקו כשליש מהעבירות שיוחסו לנאשם בתחילת המשפט. נציין כי עם פתיחת המשפט עמדה הפרקליטה על כך שהקטינות תעדנה לפני כל יתר העדים, ורק לאחר התנגדות ההגנה והתערבות שופטי ההרכב, שונה סדר העדויות באופן שמנע את זימון הקטינות לעדות בבית המשפט. במהלך הדיון הביע הנאשם חרטה עמוקה על מעשיו".