נער כבן 13 מהרצליה פונה הערב (מוצ"ש) לבית החולים במצב בינוני עם חבלה בגפיו ככל הנראה כתוצאה מהתפוצצות נפץ.
בשעה 19:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על נער שנפגע, ככל הנראה כתוצאה מנפץ שהתפוצץ ברחוב בן גוריון בהרצליה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו לבית החולים תל השומר נער בן 13 במצב בינוני עם חבלה בגפיים.
מהזירה בהרצליהמהזירה בהרצליה
מהזירה בהרצליה
(צילום: דוברות מד"א)
חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א ערן סיפר: "הנער סבל מחבלה קשה בגפיים. ביצענו בדיקות, הוא היה בהכרה מלאה, והענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים והשגחה. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ שפינתה אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו בינוני ויציב".
מהמשטרה נמסר כי מיד עם קבלת הדיווח פתחה המשטרה בחקירת נסיבות האירוע. "משטרת ישראל קוראת להורים לגלות מעורבות וערנות בנושא השימוש בצעצועים מסוכנים, ולהסביר לילדים את הסכנות והנזקים העלולים להיגרם ממשחקים אסורים אלו. מדי שנה נפצעים בישראל עשרות ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש בצעצועים מסוכנים. צעצועים מסוכנים אינם משחק ילדים והשימוש בהם אסור, מסוכן, עלול לגרום לפגיעות גופניות, למטרד ולבהלה בקרב הציבור".
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון מסר כי "עיריית הרצליה מנהלת בשבועות האחרונים מאבק כנגד השימוש בנפצים - באמצעות אכיפה מוגברת של השיטור העירוני, בהסברה במדיה ובמערכת החינוך - עם זאת, אני חוזר וקורא לכם, ההורים - היו גם אתם ערניים ומעורבים בנושא השימוש בצעצועים מסוכנים, הסבירו לילדיכם את הסכנות ואת הנזק הנורא שבמשחקים אסורים אלו. גלו אחריות ועיזרו לנו להפסיק את התופעה המסוכנת".