מכבי ממשיכה את מבצע החיסונים והבוקר הגיעו המתחסנים שקבלו את המנה הראשונה לפני שלושה שבועות, לקבל את המנה השנייה ובכך השלימו את תהליך החיסון נגד נגיף הקורונה.
1 צפייה בגלריה
ד"ר אנג׳לה עירוני מחסנת את פרופסור נחמן אש
ד"ר אנג׳לה עירוני מחסנת את פרופסור נחמן אש
ד"ר אנג׳לה עירוני מחסנת את פרופסור נחמן אש
(צילום: דוברות מכבי)
מכבי שירותי בריאות פתחה את מבצע החיסונים לפני שלושה שבועות, עבור הצוותים הרפואיים ביום הראשון למבצע ולאחר מכן לאוכלוסיית היעד בני 60 ומעלה.
במתחם החיסונים של מכבי בהרצליה מוצבות 12 עמדות חיסון הפועלות כ12 שעות ביום ומחסנות כ1000 אנשים מידי יום.
ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש קיבל את מנת החיסון השנייה ואמר: "אני נרגש. אנחנו בעיצומו של מבצע חיסונים גדול ומוצלח ותחילתו של החיסון השני. אני שמח על ההיענות הציבורית וקורא לאוכלוסיות היעד להמשיך ולהתחסן".
מאז החל מבצע החיסונים פתחה מכבי מתחמי חיסונים בכל רחבי השרון ביניהם מתחם חיסונים בהרצליה, קניון סירקין בפתח תקווה, גלריית הפארק ברעננה, קניון השרון בפתח תקווה, חדרה, אריאל, רמת השרון ועוד.
עד כה התחסנו במתחם החיסונים בהרצליה 20,002 מתוכם 3030 צוותי רפואה. כ170,000 תורים נקבעו לקבלת מנת החיסון הראשונה והשנייה.מאז החל מבצע החיסונים כ80% מבני ה60 ומעלה המתגוררים במחוז השרון, כבר קבלו את מנת החיסון הראשונה.
כדי להבטיח תהליך מהיר ונח, החיסונים יינתנו בקביעת תור מראש בלבד באמצעות המוקד הטלפוני, באתר או באפליקציית מכבי, כפי שבוצע השנה בחיסוני השפעת. לכל מטופל ייקבעו מראש שני תורים – למנה הראשונה ולמנה השנייה, שלושה שבועות לאחר מכן. רק מי שיקבל את שתי המנות ייחשב למחוסן מפני הנגיף.
ד"ר אנג'לה עירוני ראש מחוז השרון במכבי שירותי בריאות: "מתן המנות השניות של החיסון החל הבוקר ואיתו כבר תחושה ממשית שאנחנו מתקרבים בצעדי ענק לסוף. השבוע נתחיל גם לחסן מרותקי בית שזקוקים לחיסון ולהגנה מפני הנגיף. הצוותים בשטח עובדים מסביב לשעון במסירות ובתחושת שליחות היסטורית ובזכותם המבצע הזה מתנהל בצורה מופתית".