בת 5 ובת 17 מאושפזות ביחידת טיפול נמרץ ילדים במרכז רפואי מאיר עקב סיבוכי שפעת. מאז שבת האחרונה מאושפזות ביחידת טיפול נמרץ ילדים בת 5 ובת 17 בעקבות סיבוכי שפעת.
3 צפייה בגלריה
מורדמת ומונשמת בגלל שפעת
מורדמת ומונשמת בגלל שפעת
מצב קשה בגלל שפעת
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
ד"ר דגנית אדם, מנהלת יחידת טיפול נמרץ ילדים במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית: "במהלך השבת הובהלו ליחידת טיפול נמרץ ילדים במאיר שתי בנות: בת 5 שהגיעה עקב דלקת ריאות על רקע שפעת. הילדה במצב קשה אך יציב וכעת נמצאת עם תמיכה נשימתית גבוהה. בנוסף הגיעה נערה בת 17 עם זיהום והגדלת בלוטות הרוק והלימפה הצוואריות באופן קיצוני, גם הן עקב מחלת השפעת".

3 צפייה בגלריה
ד"ר דגנית כהן אדם
ד"ר דגנית כהן אדם
ד"ר דגנית כהן אדם
(צילום: רמי זרנגר)

ד"ר אדם מציינת כי "גם השנה, כמו בחורפים הקודמים, אנו עדים למקרים קשים של סיבוכי שפעת, שלצערי עלולים להוביל למצבים מסכני חיים ואף למקרי תמותה. חשוב להבין כי המופעים של השפעת יכולים להיות מאוד מגוונים. לא תמיד מדובר רק במחלה נשימתית אלא ישנם גם מופעים אחרים כגון חולשה כללית משמעותית, שלשולים והקאות, דלקת בשריר הלב ועוד. במקרים של סימפטומים חריגים יש להתייחס אליהם ברצינות ולהגיע לבדיקת רופא".


3 צפייה בגלריה
חיסון שפעת
חיסון שפעת
חיסון שפעת
(שאטרסטוק)

קראו גם:

ד"ר רחל שצמן, זיהומולוגית ילדים במרכז רפואי מאיר מציינת כי "בשבועות האחרונים אנו רואים כי גל השפעת מתחזק וישנה עלייה במספר מקרי השפעת הן במבוגרים והן בילדים. מכיוון שגל השפעת החל יחסית מאוחר והוא נמצא בעלייה, מומלץ להתחסן כנגד השפעת על מנת למנוע סיבוכים של המחלה".