אריק לדרמן בן ה-65 הורשע אתמול (שני) בבבית משפט השלום בתל אביב במסגרת עסקת טיעון מקילה בתקיפת שגריר פולין, מארק מגירובסקי, באמצעות יריקה. במסגרת ההסדר, לא נקבע רף ענישה, לגביו יוחלט לאחר שתתקבל המלצת שירות המבחן.
צילומים: מוטי קמחיצילומים: מוטי קמחי
צילומים: מוטי קמחי
(צילומים: מוטי קמחי)
נציגת שגרירות פולין בישראל, עו"ד אווה קוקליס, אמרה כי לא עודכנה על ההסדר המתגבש וטענה: "ההסדר נראה לי קצת תמוה".
כזכור, בחודש מאי השנה ירק לדרמן על השגריר הפולני שישב ברכבו מחוץ לשגרירות והסביר: "אני מבקש להביע את התנצלותי על האירוע. משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת פנייתי זו נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי יהודון.
"אמירה זו עוררה בי תחושות קשות מאוד. מיד לאחר מכן עזבתי את הכניסה למשרדי השגרירות והתחלתי לצעוד אל עבר רכבי שחנה ברחוב סמוך לשגרירות. המדרכות המשובשות באזור הקשו על מעבר נוח, וצעדתי בתמימותי בכביש, כאשר תוך כדי כך הגיח מאחורי רכב אשר צפר לי בחוזקה וגרם לי לבהלה. על כך הבעתי תרעומת כפי שהבעתי ובאופן עליו אני מצר. אני מבקש להבהיר כי בוודאי לא ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו ובוודאי שלא ידעתי ששגריר פולין בישראל נמצא ברכב. בעקבות זאת, אבקש להביע את התנצלותי הכנה על שאירע ואף ביקשתי מבאי כוחי לפנות למשרדי השגרירות בבקשה להתנצל בפני השגריר. אני מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום ויישמר בפרופורציות המתאימות".