להלן מספר עצות בסיסיות אך חשובות לבחירת מנורות לבית. חדרים עם ריבוי נקודות תאורה – באזורים מסוימים של הבית, בפרט בסלון ובמטבח, נרצה להציב כמה וכמה נקודות תאורה שונות, ולבחור מנורות בהתאם. זאת על מנת לאפשר ריבוי מצבי תאורה באותו חלל, כמו גם לאפשר לאנשים שונים לעשות דברים שונים באותו חדר ובאותו זמן (למשל – כמה אנשים בסלון אשר אחד מהם קורא, אחד צופה בטלוויזיה, אחד נח וכד'...). בחדרים אלו ניתן לשלב גם כמה סוגי מנורות: דוגמת מנורות עומדות המספקות תאורה נקודתית ומקומית יחסית, נברשת כמקור תאורה מרכזי ועוד.
2 צפייה בגלריה
קרני תכלת
קרני תכלת
קרני תכלת
(צילום: קרני תכלת)
צרכים שימושיים מול צרכים אסתטיים – כדאי לעשות גם את ההבחנה בין צרכים אסתטיים לבין צרכים שימושיים. אלו האחרונים, אותם ניתן לכנות גם צרכים "פונקציונאליים" הם טכניים בעיקרם ומצריכים סוג מסוים של תאורה, בהתאם לאופי השימוש באותו אזור של הבית. למשל, במטבח נרצה תאורה חזקה ובהירה יחסית לאזור בו מבשלים, או תאורה מקומית באמצעות מנורות תליה בשולחן בו אוכלים וכיוצ"ב. צרכים אסתטיים, לעומת זאת, הם הצורך (ו/או) הרצון שלנו בגופי תאורה יפים ובתאורה מעוצבת וייחודית המשדרגים את האסתטיקה של אותו חלל. נברשות גדולות מרשימות במרכז הסלון הן דוגמה טובה לכך, כמו גם גופי תאורה דקורטיביים למיניהם (אותם ניתן למצוא במגוון ייחודי לכל אזור ופינה), מנורות צבעוניות לגינה המבליטות את הצמחייה ודוגמאות נוספות בסגנון זה. חשוב לעשות את ההבחנה ולתת תשומת לב לשני סוגי צרכים עיקריים אלו בעת שמחפשים אחר מנורות לבית. מנורות לקריאה ועבודה – באזורים מסוימים בבית חשוב לדאוג למנורות המתאימות לקריאה ועבודה, ומאירות באופן נקודתי את "אזור העבודה" דוגמאות בולטות לכך הן השולחן בחדר העבודה (במידה ויש כזה בבית) והשולחנות שבחדרי הילדים עליהם הם מכינים שיעורי בית. כשיושבים לקרוא, לכתוב ולעבוד, אנו נוטים להסתיר בגופנו את מקור האור המרכזי של החדר ולכן חשוב להוסיף גוף תאורה נקודתי שיפצה על כך. מנורות שולחן הן הפתרון המתבקש במקרה זה, אך ניתן לטפל בצורך זה גם באמצעות מנורה עומדת אותה מציבים ליד השולחן או מגוון פתרונות נוספים הזמינים כיום בעולם התאורה.
2 צפייה בגלריה
קרני תכלת
קרני תכלת
קרני תכלת
(צילום: קרני תכלת)
ייעוץ מקצועי – גם בבחירת מנורות וגופי תאורה לבית מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי, מיועצי תאורה עתירי ניסיון המתמחים בתכנון תאורה לבית. הם יסייעו לכם לקחת בחשבון את כל הנקודות הזוויות החשובות והשיקולים הנוספים של תחזוקה, נראות, איכות ועוד, שקשה לחשוב עליהן מבעוד מועד, ויבטיחו כי תצאו בסופו של דבר עם מערך תאורה ביתי ממנו אתם יכולים להיות מרוצים לאורך זמן. היכנסו לאתר קרני תכלת –תאורה לבית ותאורת חוץ. מבחר גופי תאורה בינלאומיים מעוצבים לרכישה בחנות אונליין ובאולם התצוגה.

פורסם לראשונה: 13:46, 27.06.21