מעבר דירה הוא הרגע שמחכים לו כדי לעשות סדר ולהתארגן מחדש לקראת בית חדש, חיים חדשים, אולי עבודה ובית ספר חדש. זו ההזדמנות גם ללמוד כיצד לארוז נכון יותר את התכולה שלכם לקראת הובלות בהרצליה, כדי להבין איך אפשר להגיע לבית החדש ללא מטען מיותר וכדי למנוע נזקים בזמן מעבר הדירה. הטיפים ניתנו באדיבות מובילי דירה עם ניסיון רב בהבנת האופי הישראלי, כמו מובילים מיכאל ובוריס, וכדי שתוכלו ליהנות מהאריזה שלכם ללא חשש לבעיות מיוחדות.

1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: Pixabay)

בגדים דורשים מיון וסדר

לאחרונה כולם התוודעו לשיטת סידור הבגדים של היפאנית החביבה שהפכה ללהיט, ויש בזה היגיון מסוים. אנחנו צוברים בגדים רבים ואנחנו לא תמיד יודעים מה יש לנו מרוב העומס בארונות. הטיפ הטוב ביותר הוא למיין קודם כל את מה שיש לכם. להיפטר מבגדים ישנים וקרועים שאינם ראויים אפילו לתרומה, ולהשאיר רק את אלה שחשובים לכם, אתם אוהבים אותם ואתם לובשים בתדירות גבוהה. תתפלאו לגלות כמה בגדים צברתם שאינכם צריכים כלל. את הבגדים יש לארוז לפי עונות, ולפי תפקידם, כאשר סוודרים ומעילים נארזים בנפרד בצורה מסודרת באמצעות הנחתם אחד על השני, ללא קולבים, הלבנים בשקיות משלהם שקל להגיע אליהם כי הם נדרשים כל הזמן, ובראש הרשימה ובהישג יד הבגדים לעונה הקרובה.

ספרים לתרומה ולספריה

יש ספרים רבים שבוודאי אינכם קוראים בהם ואתם שמחים להעניק הלאה. ספרים כמו ספרי עיון שתצטרכו בוודאי כדי להשאיר, וכמו כן גם ספרים שאתם אוהבים במיוחד כי הם חלק מהזהות והתרבות שלכם. כל השאר יש למיין ולתרום או למכור בחנויות יד שנייה. את הספרים שנותרו ארזו לפי ’פקידם ונחיצותם, כאשר על כל ארגז אתם כותבים במדויק מאיפה נלקחו ומה יש בארגז. כך תוכלו להגיע לארגזים עם ספרי הלימוד של הילדים בקלות.

כלי בית ומטבח

כלי בית יש למיין ולהיפטר מכפילויות שאינן נחוצות לכם. בבתים דתיים הבעיה היא לשמור על הכפילות בארגזים נפרדים כדי שתוכלו להודיע למובילי הדירה של הובלות בהרצליה כיצד לא לבלבל ביניהם. סמנו על הארגזים בדיוק מה יש בהם, אם אלה כלים בשריים או חלביים. לכל השאר רצוי בכל מקרה להשתמש בטוש כדי לכתוב על הארגז בדיוק מה ארזתם בו, אם מדובר בסירים קטנים או גדולים, תבניות אפייה או סכו"ם ואם יש שם ספלים וצלחות, כדי שתוכלו להגיע אליהם ראשונים בעת הצורך. כל הכלים השבירים חייבים להיות עטופים בניילון פצפצים שהוא עדיף על פני נייר עיתון.

עיטוף רהיטים

מומלץ מאוד על ידי מובילים לעטוף רהיטים בניילון עיטוף כדי להבטיח שיימנעו שריטות וסדקים כתוצאה ממכות וחיכוך טבעיים שקורים בדרך כלל. המובילים ישתדלו מאוד לא לפגוע כמובן, אבל אי אפשר תמיד להבטיח זאת ולכן זו הדרך למזער נזקים. תוכלו למצוא גליל ניילון ענק לעיטוף בחנויות לחומרי בניין בקלות.