סמוך לשעה אחת וחצי בלילה זה קרה. כמו בסרטים, ההמון הרים על כתפיו את המנהיג הנבחר ונשלף בקבוק השמפנייה שהשפריץ לכל עבר. על פי נתונים כמעט סופיים, ראש העיר המכהן משה פדלון נבחר לקדנציה שנייה ועבור תומכיו ופעיליו זו הייתה סיבה למסיבה, שהתפשטה במרכז העיר לאורך רחוב סוקולוב.
למרות שתוצאות האמת הראשוניות חזו קרב צמוד בין פדלון והיריבה המרכזית שלו, מאיה כץ, נראה כי במטות עצמם ידעו מוקדם יותר לאן הרוח נושבת. במטה של מאיה כץ ירדו למחתרת כבר בשעות הערב וכיבו את האור במטות כחצי שעה לפני סגירת הקלפיות. מחוץ למטה של פדלון, לעומת זאת, המתינו עשרות רבות של תומכים נלהבים שחיכו בקוצר רוח לקבל את הגושפנקה שתסמל את פתיחת החגיגות.
להבדיל מהבחירות בשנת 2013, אז נאבק פדלון אל מול שמונה מועמדים נוספים ונאלץ להתמודד בסיבוב שני, הפעם הציבור נתן בו אמון גורף יותר. מתוך 83,682 בעלי זכות בחירה הצביעו לראשות 41,091 המהווים 49.1%. פדלון זכה ב-50 אחוז מהקולות, בעוד מאיה הסתפקה ב-36%. איל פביאן ומישל מורג נותרו הרחק מאחור עם 8% ו-6% (בהתאמה). יש לציין כי מדובר בתוצאות אמת לאחר ספירה של 131 מתוך 135 קלפיות.
תוצאות הבחירות בהרצליה (לא סופי) - מתוך אתר העירייהתוצאות הבחירות בהרצליה (לא סופי) - מתוך אתר העירייה
תוצאות הבחירות בהרצליה (לא סופי) - מתוך אתר העירייה
(תוצאות הבחירות בהרצליה (לא סופי) - מתוך אתר העירייה)
מבין הסיעות זכתה סיעתו של פדלון "חזון וניסיון" ב-17.17% מהקולות. סיעתה של מאיה כץ "קהילה צעירה וסביבה נטו" קיבלה מספר דומה של קולות (16.86%). מרצ בראשות עופר לוי גרפה 11.93% מקולות הבוחרים ויש עתיד סיימה עם 10.74%.
וכך נראה הלילה:
1:34 משה פדלון בנאום ניצחון: "הרצליה תמשיך להיות בידיים טובות. תודה על האמון. אנחנו נמשיך להשקיע בחינוך, בתרבות בפיתוח, בניקיון, לצמצם פערים - הכל למען איכות חיים וסביבת מגורים טובה יותר. זה המקום להודות לאנשים שחיבקו וליוו אותנו כל הדרך. ממחר אני ראש העירייה של כולם אני רוצה להודות לאישתי היקרה שתומכת ומחברת, הכל למען ההצלחה שלי. אשת חיל מי ימצא? אני רוצה להודות לילדים האהובים שלנו שתמכו".
1:20 משה פדלון מגדיל את הפער: מתוך 25,087 קולות שנספרו, פדלון מוביל עם 12,453 קולות. מאיה כץ עם 9,152 קולות. איל פביאן ומישל מורג עם 2,070 ו-2,412 קולות, בהתאמה.
1:01 נשמר הפער בין משה פדלון למאיה כץ. בתום ספירה של 16,363 מקולות הבוחרים עולה כי נותר פער של כ-2,200 קולות בין שני המועמדים המובילים. פדלון עם 8,226 קולות ומאיה כץ עם 5,996 קולות. איל פביאן חוצה את האלף עם 1,242 קולות ובמקום האחרון כרגע מישל מורג עם 899 קולות.
00:23 לאחר ספירה של 11,539 קולות, עולה כי משה פדלון מוביל עם 5,685 קולות, אחריו מאיה כץ עם 4,430 קולות. בפער ניכר אחריהם איל פביאן עם 859 קולות ומישל מורג שזכה ל-565 מקולות הבוחרים.
פעילים מתקהלים סביב המטה של פדלון | צילום: נועה בן צביפעילים מתקהלים סביב המטה של פדלון | צילום: נועה בן צבי
פעילים מתקהלים סביב המטה של פדלון | צילום: נועה בן צבי
(פעילים מתקהלים סביב המטה של פדלון | צילום: נועה בן צבי)
00:06 על פי תוצאות ראשוניות של ספירת למעלה מ-3,000 קולות, משה פדלון מוביל עם 1,460 קולות ואחריו מאיה כץ עם 1,211 קולות. איל פביאן (229 קולות) ומישל מורג (108 קולות) הרחק מאחור.
23:50 התקהלות סביב מטה הבחירות של משה פדלון. המטה של המועמדת מאיה כץ נותר מיותם. ספירת הקולות בעיצומה.
מטה הבחירות הארצי | צילום: רועי אלמןמטה הבחירות הארצי | צילום: רועי אלמן
מטה הבחירות הארצי | צילום: רועי אלמן
(מטה הבחירות הארצי | צילום: רועי אלמן)
בתום יום גדוש בטלפונים, הודעות וביקורים מתוקשרים, הגיעו ארבעת המועמדים לראשות העיר ליישורת האחרונה, אולם תוצאות האמת עוד רחוקות. למרות שהקלפיות כבר נסגרו, ספירת הקולות תימשך לתוך הלילה והתוצאות הסופיות צפויות להגיע רק מחר בשעות הצהריים.
מורג, פביאן, כץ ופדלון - כל המועמדים הצביעו | צילומים: פרטימורג, פביאן, כץ ופדלון - כל המועמדים הצביעו | צילומים: פרטי
מורג, פביאן, כץ ופדלון - כל המועמדים הצביעו | צילומים: פרטי
(מורג, פביאן, כץ ופדלון - כל המועמדים הצביעו | צילומים: פרטי)
  • קיראו עוד: יום הבחירות בהרצליה: כך זה נראה שעה אחרי שעה
41,216 תושבים הגיעו ל-135 הקלפיות שהיו פזורות ברחבי העיר - ובסך הכל כ-49% מבעלי זכות הבחירה. מדובר בעלייה של כ-11% בהשוואה למספר המצביעים בבחירות המוניציפאליות בשנת 2013.
המתח מלווה לא רק את המועמדים לראשות העיר, אלא גם 14 הסיעות המתמודדות. בעקבות שינויים שערך משרד הפנים בהתאם לגודלה של העיר, יתווספו למועצת העיר הרצליה שני כיסאות נוספים. בכך יגדל מספר חברי המועצה מ-19 ל-21.
פעילים מהמטה של משה פדלון | צילום: נועה בן צביפעילים מהמטה של משה פדלון | צילום: נועה בן צבי
פעילים מהמטה של משה פדלון | צילום: נועה בן צבי
(פעילים מהמטה של משה פדלון | צילום: נועה בן צבי)
בשעות שלפני הסגירה הורגשה במטות אווירה מעורבת של אופטימיות ומתח, בעוד ברחובות המשיכו פעילים בחולצות צבעוניות לעודד את העוברים והשבים להצביע למועמד שלהם. אזור מרכז העיר, לרבות בן גוריון, העצמאות ונווה עמל, היו "צבוע בכתום" בוהק – צבעי הקמפיין של ראש העיר המכהן משה פדלון. לעומת זאת בהרצליה הצעירה, גליל ים ואיזור הבינתחומי שלט יותר הצבע הסגול עם פעילים של מאיה כץ. מבין הרשימות שמתמודדות למועצת העיר בלטו בפעילותן "מרצ" ו"יש עתיד".
כעת כל שנותר למועמדים הוא לספור את השעות עד לתוצאות האמת.