פעיל מחלק שוקו בכניסה לאחד מבתי הספר (בצד: השוקו הממותג) | צילום: פרטיפעיל מחלק שוקו בכניסה לאחד מבתי הספר (בצד: השוקו הממותג) | צילום: פרטי
פעיל מחלק שוקו בכניסה לאחד מבתי הספר (בצד: השוקו הממותג) | צילום: פרטי
(פעיל מחלק שוקו בכניסה לאחד מבתי הספר (בצד: השוקו הממותג) | צילום: פרטי)
תלמידים רבים שהגיעו הבוקר (ראשון) לבית הספר, פגשו בשער הכניסה פעילים של מטה הבחירות של מאיה כץ כשהם מחלקים שקיות שוקו. על השקית הודבקה מדבקה הנושאת את שמה של המועמדת לראשות העיר והכיתוב: "המרענן הרשמי של הבחירות, קהילה צעירים וסביבה נטו בראשות מאיה כץ. אנחנו כאן עבורכם".
יש לציין כי על פי ההנחיות של היועץ המשפטי לממשלה לנושא טוהר הבחירות, קיים איסור על מתן מתנות בקשר לתעמולת הבחירות. האיסור חל על "כל חפץ שיש לו ערך ושימוש במנותק ממערכת הבחירות, כגון, מכשירי כתיבה, מצרכי מזון או אביזרי רכב, וכיוצא באלה". זאת בין אם יש עליהם שם, סימן או סיסמא של רשימת מועמדים ובין אם אין.
כמו כן תעמולה פוליטית בבתי ספר אסורה על פי חוק חינוך ממלכתי (1953). יש לציין כי החלוקה התבצעה מחוץ לשטחי בתי הספר, אולם ממש בצמוד אליהם. באופן שאינו נוגד מפורשות את הוראות החוק, אולם מעלה שאלות על הבחירה במיקום וקהל היעד.
מהמטה של המתמודדת לראשות העיר נמסר: "חשוב להיצמד לעובדות ולאמת: לא נערכה כל פעילות פוליטית בתוך מוסדות החינוך בהרצליה. חלוקת שקיות שוקו קר לתושבים נעשתה ברחבות ציבוריות ובין השאר גם ליד תחנת הרכבת וכולה עומדת בהוראות החוק על פי חוות דעת משפטית של עורכי הדין המלווים את פעילות הסיעה. אנו מאחלים שנת לימודים מתוקה ומרעננת לפחות כמו השוקו שחולק״.
מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה מקפידה על חוקי הבחירות ותאכוף כל הפרה".