באחד מהמהלכים הכי דרמטיים שנצפו במערכת הבחירות הנוכחית, חוברת סגנית ראש העירייה, עפרה בל, לראש העירייה משה פדלון ולסיעתו 'חזון וניסיון' במירוץ לבחירות המקומיות הקרובות.
בל שהקימה את סניף יש עתיד ההרצלייני ומשמשת כחברת מועצה העיר מזה 20 שנה, אמרה: "הקמתי את סניף 'יש עתיד' בהרצליה והייתי יושבת הראש. אני מאמינה ביאיר לפיד ובמה שהוא מייצג בזירה הארצית, ובזירה המקומית אין לי ספק שהמועמד הראוי והמתאים הוא ראש העיר פדלון".
בל ופדלון. משנה את המשחק | צילום: אסף פרידמן, איתמר כהןבל ופדלון. משנה את המשחק | צילום: אסף פרידמן, איתמר כהן
בל ופדלון. משנה את המשחק | צילום: אסף פרידמן, איתמר כהן
(בל ופדלון. משנה את המשחק | צילום: אסף פרידמן, איתמר כהן)
התמיכה של בל מביאה עימה רוח גבית חזקה לראש העירייה המכהן, והתחושה היא שהצטרפותה הופכת את ההתמודדות עם פדלון למאוד קשה עבור שאר המועמדים. בל הוסיפה: "עבדתי תחת שני ראשי ערים, גרמן ופדלון, ועכשיו זה הזמן לתת את תמיכתי לאדם המתאים ביותר לנהל את הרצליה, משה פדלון".
בל מחזיקה רקורד עשיר מאוד של עשייה ציבורית ועסקית. הייתה שותפה בקרן הון הסיכון "אסטרה" ושגרירה כלכלית של ישראל, מינוי של משרד התמ״ת ומשרד החוץ שהוביל שמעון פרס. במשך 14 שנים שימשה כיד ימינה של יעל גרמן, מתקופתה כראשת העיר ועד לכהונתה כשרת הבריאות.
בל, תושבת מערב העיר, נחשבת לנציגה הבולטת של האיזור. בקדנציה הקרובה היא מתכוונת לפתוח לשכה במערב העיר, כדי לתת מענה נגיש יותר לתושבי האיזור חלק מהשבוע.
"כשהתמודדתי בבחירות הקודמות, המטרה שלי הייתה שמירה על הסטטוס קוו ועל ציביון העיר. אני ממשיכה להיות הסמן החילוני במועצת העיר, מתוך רצון לשמור על הרצליה כעיר בה אוכלוסיות מכבדות אחת את השנייה. בקדנציה האחרונה הצלחנו לעשות את זה נהדר יחד עם הנהגת העיר.
"קואליציה, שיושבים בה מצד אחד נציגים של 'יש עתיד' ו'מר"צ' ומצד שני נציגי של 'ש"ס' ו'הבית היהודי', היא דבר מורכב אך כשיש מבוגר אחראי כמו ראש העיר פדלון, שיודע לתמרן בין כולם, מה שקרה פה בחמש השנים האחרונות הוכיח שאפשר וצריך לשמור - על הסטטוס קוו בעיר".
בל שהחזיקה כסגנית בתיק הספורט הדגישה את פעילויותיה בקדנציה האחרונה. "הגדלנו את ההשקעה בספורט העממי, פתחנו את מרכז הספורט 'אפולוניה', כעת אנו מתכננים אולם ספורט לקהל של 5,000 איש וקומפלקס ספורט בסמוך לאפולוניה עם בריכת שחייה, אולם ספורט ואולם להתעמלות אומנותית ואקרובטיקה, שדרגנו את מגרשי הספורט לילדים וקיבלנו את פרס העיר הטובה ביותר בספורט בישראל".