קנאסביץ' | צילום: ראובן שוורץקנאסביץ' | צילום: ראובן שוורץ
קנאסביץ' | צילום: ראובן שוורץ
(קנאסביץ' | צילום: ראובן שוורץ)
בני הרצליה הודיעה היום על שחרורו של חליל קנאסביץ' (26, 2.03 מ'). קנאסביץ' שחווה את משחקו החלש ביותר מאז הגיע לקבוצה לפני שנה בתבוסה מול הפועל תל אביב (88:64) במוצ"ש, נחשב לאחד מהשחקנים החשובים במערך של המאמן מיקי גורקה, ושחרורו יש בו כדי להודות על כישלון מסויים בבניית הקבוצה העונה
בהודעה שפורסמה היום באתר הקבוצה נכתב כי "בני רב בריח הרצליה נפרדת משחקן הקבוצה חליל קנאסביץ'. החלטה על הפרידה התקבלה במשותף עם השחקן עצמו - זאת, כחלק מתהליך הפקת הלקחים שמבצע המועדון לאחר ההפסד להפועל ת"א במוצ"ש. אנו מודים לחליל קנאסביץ' על תרומתו למועדון בתקופה בה שיחק בקבוצה ומאחלים לו הצלחה מרובה בהמשך הדרך".
קנאסביץ' האמריקני-מונטנגרי רשם בעונה שעברה ממוצעים של 8.1 נקודות, 5.4 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים, ונתפס כמשלים אידיאלי בעבר לג'ף אדריאן בקו הקדמי. עם זאת, העונה חלה ירידה דרסטית ביכולתו שהגיעה לנקודת השפל בתבוסה להפועל תל אביב, בה ביצע 4 עבירות ב-12 דקות של משחק בלבד, לא קלע נקודה ולקח ריבאונד אחד בלבד.
קנאסביץ' אמר לאחר התבוסה במוצ"ש: "שיחקנו נורא. המאמן נתן לנו תוכנית משחק טובה ופשוט לא הוצאנו אותה לפועל. מנקודת מבט של שחקן אנחנו לא משחקים כיחידה, אין לנו שטף ואני לא יודע להגיד לך מה לא עובד כרגע, אבל אין לזה קשר לאסטרטגיה. זה פשוט חוסר בשטף".
לגבי בעיות אפשריות בכימיה בתוך הקבוצה אמר אז קנאסביץ': "אולי זו הסיבה. הקבוצה מאוד חשובה לי ואני מנסה להבין את זה כל יום. אנחנו יודעים מה אנחנו אמורים לעשות, אבל זה פשוט לא קורה. אנחנו חייבים להבין את זה, כי מה שקרה הערב מביך".