בני הרצליה יצרה לעצמה אמש (ראשון) מקדמה סבירה בדרך האפשרית לשלב המוקדמות האחרון של היורופקאפ. הקבוצה גברה בביתה על אוסטרוב, שסיימה אשתקד במקום השלישי בליגה הפולנית 74:84 ותצא לגומלין ביום חמישי במצב רוח טוב, במטרה להשלים את המשימה. המנצחת בסיכום שני המשחקים תפגוש את פורטו מפורטוגל על הכרטיס לשלב הבתים של המפעל הרביעי בחשיבותו באירופה והשני של פיב"א.
שון דוסון, הרכש הישראלי המרשים של הרצליה, הוביל את קבוצתו במשחקו הרשמי הראשון במדיה, עם הופעה נהדרת שכללה 22 נקודות ו-8 כדורים חוזרים. אקזבייר ת'יימס, שערך אף הוא בכורה במדי קבוצתו, סייע לו עם 18 נקודות.
המחצית הראשונה של המשחק הייתה שקולה. בתום הרבע הראשון נרשם שיוויון 21:21 ולהפסקה ירדה הרצליה ביתרון קל 39:41.
ברבע השלישי קלע דוסון 11 נקודות והוביל את הרצליה ליתרון דו ספרתי, 50:62 ו-56:65 בעלייה לעשר הדקות האחרונות.
חוזר לעוד עונה. ג'ף אדריאן | צילום: עוז מועלםחוזר לעוד עונה. ג'ף אדריאן | צילום: עוז מועלם
חוזר לעוד עונה. ג'ף אדריאן | צילום: עוז מועלם
(חוזר לעוד עונה. ג'ף אדריאן | צילום: עוז מועלם)
נקודות של דומיניק ארצ'י קבעו יתרון שיא להרצליה, 65:80, קצת יותר משתי דקות לסיום, אולם רפיון של המקומיים בדקות הסיום אפשר לפולנים לצמק עד-74:84, שמותיר את ההתמודדות פתוחה לגומלין ביום חמישי.
קלעו להרצליה: שון דוסון 22 (8 ריבאונדים, 3 חסימות), אקזבייר ת'יימס 18 (7 ריבאונדים), טוריאן גרין 15 (6 אסיסטים), דומיניק ארצ'י 8, ג'ף אדריאן 7, אלכס רוזנברג 6, חליל קנאסביץ' 5, תום מעיין 3.
אצל הפולנים בלט אהרון ג'ונסון עם 14 נקודות וחמישה אסיסטים.
זוהי עונתה השנייה ברציפות של בני הרצליה ביורופקאפ והחמישית בהיסטוריה של המועדון. בעונת 2002/03 העפילה לשלב הבתים השני של הצ'מפיונס קאפ, ב-2004/05 שיחקה בשלב הבתים הראשון ביורופליג, ב-2008/09 השתתפה ביורוקאפ (שלב הבתים הראשון), וכאמור בעונה שעברה (2016/17) ביורופקאפ.
כזכור, אשתקד העפילה הרצליה לשלב הבתים השני של המפעל. הקבוצה הוגרלה בשלב הראשון לבית F הכלל את אקדמיק סופיה (בולגריה), פארדוביצה (סלובקיה) וסטיאווה בוקרשט (רומניה), ממנו העפילה לשלב הבתים השני שכלל את קורמנד מהונגריה, מינסק מבלארוס ונאנטר הצרפתית, שזכתה בסופו של דבר במפעל.