אמש (מוצ"ש) שלח ראש עיריית הרצליה משה פדלון מכתב למנכ"ל משרד הבריאות ולממשלת ישראל ובו דרש להחזיר את פעילות הספורט העממי והספורט הימי לפעילות מלאה. בקשתו נענתה חלקית והספורט הימי היחידני חוזר לפעילות באופן מיידי, בהתאם להנחיות.
שהייה בחוף תהיה עדיין אסורהשהייה בחוף תהיה עדיין אסורה
שהייה בחוף תהיה עדיין אסורה
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
שרת התרבות והספורט, מירי רגב, סיכמה עם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, על כך שהספורט הימי היחידני ישוב לפעילות באופן מיידי. מדובר על הספורט הכולל שחייה וגלישה, ובתנאי שלא תהיה שהיה בחוף שלא לצורך הכנת הציוד הנדרש לפעילות, תוך הקפדה על מרחק של שני מטר לפחות משאר הספורטאים. ההסכמה תועבר לאישור הממשלה כבר הבוקר (ראשון).
כזכור, בפנייתו אתמול לממשלה ולמשרד הבריאות אמר פדלון, "כולנו ראינו השבוע את התמונות של השוטרים המבצעים את המוטל עליהם ורודפים אחרי הגולשים בים. אני קורא למשרד הבריאות לא לחכות ל'אחרי החגים' ולאפשר גם לספורטאי הספורט העממי, ספורטאים יחידניים (כמו טניס) ולגולשי הגלים לחזור לפעילות תחת מגבלות של איסור התקהלויות המוניות, ריחוק חברתי ושמירת מרחק. הנזקים של הקורונה בתחומי הבריאות והפנאי גדולים, עכשיו צריך לוודא שאנחנו עושים הכל כדי לצמצם את הנזקים".
להרצליה רצועת חוף ארוכה ובה אזורים המוגדרים לפעילויות ספורט ימי ועממי, הניתנות ליישום תחת הנחיות שמירת המרחק של משרד הבריאות.