עיריית הרצליה מקדמת בוועדה המחוזית תוכנית מתאר חדשה לאזור התעסוקה שלאחר אישורה תקנה לעירייה את הסמכות לאשר תוכניות בנייה על בסיס שמחייב הקצאת שטח לטובת מגורים בהיקף של 20% מזכויות הבנייה הנוספות שהיא מאשרת מבלי שהיזם יצטרך לפנות לוועדה המחוזית תל אביב. המשמעות: מתוך 35 תכניות בניה שנמצאים בשלבי תכנון שונים באיזור התעשייה בעיר יוקצו כ-1000 דירות למגורים בנות 50 מ"ר לעובדי ההייטק באזור התעשייה.
צילום: אוראל כהן, כלכליסטצילום: אוראל כהן, כלכליסט
צילום: אוראל כהן, כלכליסט
(צילום: אוראל כהן, כלכליסט)
המדיניות החדשה של עיריית הרצליה תאפשר לבנות באזור התעסוקה עוד 900 אלף מ"ר, מהם 2,500 דירות של 50 מ"ר כלומר בסך הכל - 125 אלף מ"ר למגורים, והיתר למשרדים, מסחר וחדרי מלון מתוך כוונה לפתח תיירות עסקית.
בין היזמים לבניית מגדלים באיזור התעשייה בשלבי אישור סופיים אמפא של שלומי פוגל והאחים נקש מקדמת תוכנית, שנחשפה ב"כלכליסט" לראשונה, ובמסגרתה ייהרס בית קורקס שברחוב החרש 1־5. על המגרש, שגודלו 7 דונם, ייבנה מגדל של 30 קומות ובו 137 דירות קטנות - שגודלן, בהתאם למדיניות העירייה, הוא 50 מ"ר בלבד, וכן כ־40 אלף מ"ר שישמשו למסחר ומשרדים. התוכנית צפוייה לעלות בקרוב לדיון בוועדה המחוזית תל אביב, בדרך לאישור להפקדה.
פרויקט נוסף שחשף "כלכליסט" מקודם על מגרש של 6 דונם ברחוב המנופים 3־5, בבעלות מבטח שמיר בשליטת מאיר שמיר, בני משפחת בורכשטיין ואמיר ונילי בן שחר. כיום על המגרש מבנים של שתי קומות שמשמשים למסחר. התוכנית החדשה תאפשר לבנות שם בניין של 16 קומות, 93 דירות, וכן שטח של 2,015 מ"ר למסחר ומשרדים.
המדיניות מאפשרת בניית דירות קטנות בלבד כדי להתאים אותן לקהל היעד, עובדים במתחם או סטודנטים, ומתוך הבנה כי משפחות עם ילדים יעדיפו לא להתגורר במקום. לכן העירייה לא תבנה מסודות חינוך, פארקים ושירותים אחרים שאינם רלוונטיים לאזור שכזה. מאות ואלפי תושבי הדירות החדשות יוכלו להגיע למקום עבודתם ברגל או ברכיבה על אופניים ובכך יפחיתו מעט את תנועת המכוניות שנכנסות ויוצאות מהאזור.