תוכנית פינוי בינוי בשכונת נווה ישראל בהרצליה יוצאת לדרך עם הודעת הפינוי לדיירים שנמסרה אמש (שלישי). החלום של 124 משפחות בהרצליה מתגשם והפרויקט החברתי של ישראל יחל להיבנות באביב הקרוב ויקרא ״הגפן״ מבית קנדה ישראל וראם מגורים.
פרויקט גפן בנווה ישראלפרויקט גפן בנווה ישראל
פרויקט גפן בנווה ישראל
(צילומים: אסף אמר, הדמיה: קיקה בראז אדריכלים)
קראו גם >>>
במתחם בו יוקם הפרויקט, שעליו שקדו הדיירים בראשות הפעיל החברתי אסף אמר מזה שבע שנים, ייבנו 400 יחידות דיור בני 9 בניינים בהם 7-9-14 קומות בהשתלבות עם המרקם הבנוי לצד המרכז הקהילתי החדש שישתרע על 4000 מ״ר בשטח בית ספר בן-צבי ומשתלב עם הכיכר החדשה בשכונה שמחברת את ציר בר כוכבא לגליל-ים. כמו כן, במתחם ייבנו שני גני ילדים ותבנה קומת מסחר שתשתלב כאמור בכיכר עירונית ציבורית שבה מתוכננים לקום בתי קפה וחנויות.
אסף אמר על רקע הפרויקטאסף אמר על רקע הפרויקט
אסף אמר על רקע הפרויקט
(צילום: פרטי)
יו"ר נציגות הדיירים, אסף אמר, המנהל גם את פורום "הרצליה העיר שלי" מסר: "בדיוק לפני שבע שנים נפגשנו לדבר על זה ואחרי צוק איתן מיד ידענו שחייבים לשנות את המצב ושמגיע לנו לחיות בביטחון. הבתים המתפוררים חסרי ממ״ד הם נחלת העבר ובחרנו לפעול יחד דיירים למען דיירים, זנחנו את האינטרס האישי, נכנסנו יחד לסירה אחת ואינטרס משותף בשפה משותפת, בחרנו נציגות דיירים חזקה, נבחרתי ליו״ר הנציגות ומינינו את משרד יהב ושות' חברת עו"ד לייצג אותנו.
"איחדנו כוחות עם מנהלת הדיירים שפעלו במקום והחלטנו שחברת מנרב (היום ICR) יהיו היזם. לאורך הדרך קיבלנו רוח גבית מראש העיר משה פדלון וצוות אגף הנדסה שהתאהבו בלכידות של התושבים. הדיירים חתמו על ההסכם עוד לפני שהתוכנית הופקדה ולאחר אין סוף השקעה והתמדה הגענו ליום הזה בו קיבלנו את הבשורה. קשה לתאר את הדרך, השותפים לה והשינויים שעברנו לאורך השנים, אבל דבר אחד בטוח. כולנו זכינו לחיים טובים יותר, לביטחון אישי ואיכות מגורים שיאה לשכונת נווה ישראל המתחדשת".