בחזרה לעתיד: סול כהן רוזנברג מהרצליה חוזר בעיצומו של המשבר לנוסטלגיית נעורים ורודה ומארגן מפגשי לייב ונוסטלגיה עם מאות מתושבי העיר.
סול כהן רוזנברג, נשף תיכון היובלסול כהן רוזנברג, נשף תיכון היובל
סול כהן רוזנברג, נשף תיכון היובל
(צילום: מסך)
הכל התחיל בשבוע שעבר, כשסול, בן 27 מהרצליה החליט להרים מפגש LIVE בפייסבוק של בני שכבתו מתיכון היובל - איתם לא נפגש שמונה שנים. "הזמנתי את כל החברה מהשכבה, סגרנו חשבונות ודיברנו על כל הג'וס מהתיכון. היה קירוב לבבות מדהים. אנשים שלא שמענו מהם הרבה שנים, חבר'ה שכבר עברו לחו"ל והתחתנו - כולם הגיעו", אומר סול, "חזרנו לכל מיני אופנות עבר. הזמנו למפגש את מלכת הרצליה בזמננו, מהבחורות האלה שהייתי עובר לידם, הלב היה דופק ולא הייתי מעז לומר מילה. זאת הייתה סגירת מעגל".
קרוב לאלף תגובות התקבלו במהלך מפגש הלייב, שנערך למעלה בשעתיים בהנחייתו של סול. בעודו לבוש ג'קט נצנצים מושקע, נראה כי באיחור של 10 שנים, קטף סול באופן רשמי את תואר 'מלך השכבה'. לאחר שהבין כי ההתלהבות גבוהה, החליט סול להמשיך עם מפגשי הנוסטלגיה.
הרצליינים ותיקים, זוכרים היטב את "ספורט חצות": מפגשים לנוער שנערכו במהלך החופש הגדול בספורטק בהרצליה, בארגון העירייה. במפגש הלייב שערך סול ביום שלישי השבוע, השתתפו עשרות הרצליינים שחזרו אל אותם לילות הקיץ הדביקים בספורטק והעלו יחד זכרונות.
"הוטלה עלי קללה", אומר סול, "זיכרון לדברים לא רלוונטים. הבאתי פרטי מידע שהם לא זוכרים בכלל. עשיתי חידון, ושאלתי כמה עלתה הפיצה בפיצה פיאצה או מה היה החלק הדומיננטי ב'פיצה יורו' ובאיזה מועדון המסיבה בוטלה בגלל שנכנסו יותר מדי אנשים". רק מזכירים - מדובר באירועים מלפני קרוב ל-10 שנים.
אגב, במקביל להיותו אושיית רשת, עובד סול ביום יום בעמותת "הגל שלי", המלמדת נוער בסיכון תוך כדי גלישה להתמודד עם החיים, ומדריך אותם בעריכת סרטונים.
אירוע נוסף שארגן סול התרחש אמש (רביעי) בשעה 10 בערב. מדובר בכינוס העובדים והלקוחות הקבועים של המסעדה ההרצליאנית המיתולוגית "ביסטרו 56" שבה עבד במשך כ-5 שנים.
סרטונים שהעלה לעמוד האינסטגרם שלו, בהחלט מעלים את רף הציפיות. "יש למפגשים הווירטואלים האלה ביקוש מטורף. אני מתחרה באדיר מילר. זה קונספט מדהים - אני משקיע בליבוש, והצופה יושב בבית שלו ורק מתדלק אותי בתגובות".