ייעוץ משפטי הוא מהותי ביותר להקמת מיזם חדש, החל מהסכם מייסדים, דרך רישום חברה, טיפול בנושא פרטיות, קניין רוחני, תנאי התקשרות עם לקוחות ועוד. קליניקת הסטרטאפים במרכז הבינתחומי הרצליה מעניקה שירותים אלה בחינם ליזמים מתחילים, שבדרך כלל מתקשים לקבל את שירותים אלו. בימים אלה מגייסת הקליניקה מחזור חדש של מיזמים שיוכלו ליהנות מליווי משפטי מקצועי צמוד של סטודנטים מבי"ס הארי רדזינר למשפטים לצד עורכי דין ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום, בהם משרד פרל כהן צדק לצר ברץ ומשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל.
צילום: המרכז הבינתחומיצילום: המרכז הבינתחומי
צילום: המרכז הבינתחומי
(צילום: המרכז הבינתחומי)
הקליניקה פועלת זה חמש שנים ומעניקה היקף רחב של שירותים משפטיים הנדרשים להקמת מיזם. בהם: קניין רוחני, דיני עבודה, הסכמי מייסדים, הסכמים מסחריים, תנאי שימוש ואף מסייעת בחיבורים למשקיעים פוטנציאלים.
מדובר בקליניקה ייחודית וראשונה מסוגה בישראל. הקליניקה מספקת ליווי משפטי בחינם ליזמים מקבוצות מיעוט וקבוצות מוחלשות כגון נשים, אנשים בעלי מוגבלויות, חרדים וערבים, ויזמים בעלי רקע כלכלי-חברתי חלש. עד כה, סיפקה הקליניקה שירותים משפטיים וליוותה כ- 80 מיזמים. במסגרת הקליניקה, מלווים סטודנטים מצטיינים למשפטים את המיזמים, שזוכים לליווי משפטי מקצועי שלא היו זוכים לו במסגרת אחרת, והסטודנטים צוברים ניסיון מעשי ומשתמשים במיומנויות המשפטיות שלמדו במהלך התואר על מנת לתרום לחברה.
"הצוות הוכח כמדהים. כולם היו מסורים ומקצועיים, באופן שמתחרה עם המשרדים הגדולים", אומר עמית שמני מייסד חברת "Bridgify", שקיבלה סיוע בשנה האחרונה מצוות הקליניקה. ביחד עם יזם נוסף, אורי קז, פיתחו אפליקציה ואתר שמספק מסלולי טיולים פרסונאליים המבוססים על המלצות הקהילות המקומיות ביעדים השונים.
שמני מוסיף, "הקליניקה סיפקה יעוץ משפטי שמתכתב עם המשמעויות העסקיות והאסטרטגיות של יעוץ שכזה. המון סוגיות שהומלצו על ידי צוות הקליניקה בהסכמים שנחתמו כמו לדוגמא הסכם המייסדים והטמעת מנגנון של vesting, אלו סוגיות שלא בהכרח היינו חושבים עליהם, וסוגיות אלו הוכיחו עצמן כמנגנונים בעלי חשיבות רבה לחברה וככאלו שסייעו לנו להגן על החברה"
חאפז זוגייהר , ממייסדי UBCONNECT, מיזם העוסק בניהול פרטי קשר וכרטיסי ביקור דיגטליים הבנויים על סמך מספרי הטלפון של אנשי הקשר, וזכה בפרס SAP.IO בשיתוף עם מרכז הטכנולוגיה של רוואבי מספר, "הקליניקה עזרה לנו מאוד בכל מה שקשור לפן המשפטי, מה שאיפשר לנו להתמקד בפן הטכנולוגי ולסיים את המוצר עצמו".