"גן בחורש" – זהו שמו של פרויקט חינוכי שיפעל השנה בכ־25 גני ילדים בהרצליה. אחת לשבוע תוציא הגננת את כל ילדי הגן לחורשה סמוכה, שם יבלו במשך כל שעות הלימוד ויחוו את הטבע באופן בלתי אמצעי.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
מטרת הפרויקט: לקדם את היציאה לשטחים הפתוחים בעיר, להכיר את הטבע העירוני בקרבת הגן ולפגוש מגוון של בעלי החיים המזדמנים לשטחים אלו.
25 גננות מרחבי העיר עברו השתלמויות בנושא קיימות ובשנה שעברה הוכשרו להפעיל את פרויקט "גן בחורש" בגנים שלהן.
אחת מהן היא הגננת של גן "דולב", רינת בלינקו, שמספרת: "כבר בשנה שעברה התחלנו בפעילות ניסיונית בחורשה הצמודה לגן שלנו, שיש בה כמה עצי דולב. הילדים טיפסו על עצים, אספו עלים יבשים שנשרו (ואחר כך הדביקו אותם מתחת לדף נייר ועברו עליהם במרקר עד שהצטיירו קווי המתאר של העלים), חקרו תילי נמלים, חרקים, זוחלים (זיקיות, שממיות ולטאות), פרפרים וציפורים.
"את כל זאת נעשה השנה אחת לשבוע ונצא לחורשה גדולה יותר הנמצאת במרחק קילומטר מהגן. זו מין מובלעת ירוקה מוקפת כמה בניינים. בגן 'דולב' לומדים ילדים בגילאי טרום חובה וחובה, הפעילות בחורש תגשר על פער הגילים. "לאחר שהפעילות תתמסד, ההורים יביאו את הילדים בבוקר ישר לחורשה, ואנחנו נחזיר אותם אחרי הצהריים. אנו נתעד את הפעילות ובסוף השנה תהיה לכל תלמיד מחברת שתסכם את הסיורים בחורשה".
הפרויקט נולד משיתוף פעולה של היחידה לאיכות הסביבה בעיריית הרצליה (בראשות עומרי משעלי) עם סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, מאיה פרישקולניק, המקדמת את החינוך הסביבתי בעיר, אגף החינוך ומשרד החינוך.
פרסום ראשוני: 15:22 , 29.08.19