פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישו בשבוע שעבר כתבי אישום נגד הקבלן גבי מגנזי מהרצליה, בעל השליטה בחברת אברות הציבורית, ומנכ"ל דניה סיבוס רונן גינצבורג מרעננה ועוד 16 חשודים נוספים בהם איש עסקים נוסף מהרצליה, המגוללים מעשי מרמה, תיאומי מכרזים והלבנת הון בהיקפים של כחצי מיליארד שקל.
צילום: מוטי קמחיצילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
על פי כתב האישום, מגנזי, בעליה של קבוצת מגנזי הפועלת בישראל בעיקר בתחומי הנדל"ן, התשתיות והבנייה, סיכם במהלך שנת 2005 עם גיל שולדנפריי, מהנדס אזרחי בעל ותק וניסיון רבים בתחומי התשתיות והבנייה, כי האחרון יירשם באופן פיקטיבי, כבעלים באחד מתאגידי קבוצת מגנזי, ויוצג כלפי רשם הקבלנים כמנהל באותו תאגיד וכמהנדס המפקח על ביצוע עבודותיו, וזאת במטרה לקבל במרמה רישיון קבלן ולזכות בסיווגים קבלניים גבוהים, המאפשרים להתמודד במכרזים ציבוריים בהיקפים כספיים גבוהים.
התקבולים בגין ביצוע העבודות נושא המכרזים הציבוריים, אותם גבה מגנזי במרמה על פי כתב האישום, רוכזו בחשבונות בנק של מגנזי תשתיות בע"מ ומשם הועברו לחשבונות הבנק של התאגידים האחרים בקבוצת מגנזי ונטמעו במחזור הכספי של הקבוצה.
עוד על פי האישום, בשנים 2011-2012 מגנזי ומזכירת החברה הכלכלית בשוהם ניהלו מערכת יחסים חברית. לטענת המדינה, לאחר פרסום המכרז של עיריית שוהם, סיפקה המזכירה למגנזי באופן שוטף מידע באשר למספר ולזהות הקבלנים שרכשו את מסמכי המכרז יחד עם חברת מגנזי תשתיות. בנוסף, נטען כי היא העבירה למגנזי את תוכן טיוטת פרוטוקול סיור שנערך בשטח, ולבקשתו ערכה שינוי בטיוטה זו, בטרם העברתה לאישור הגורם המקצועי הרלוונטי מטעם החכ"ל; וכן נעתרה לבקשת של מגנזי והנפיקה חשבונית מס מזויפת.
בתמורה, כך לפי האישום, במספר הזדמנויות שונות קיבלה המזכירה ממגנזי טובות הנאה, ובהן בושם בשווי כ-500 שקל, כרטיס מגנטי לשימוש ברשתות שיווק טעון באלף שקל, בצירוף בקבוק יין וכ-2,000-10,000 שקל במזומן לצרכים פרטיים.
פרסום ראשוני: 08:43 , 19.08.19