מחריפה המחלוקת בין הורי חטיבת הביניים "הנגיד" בהרצליה לבין משרד החינוך. הנהגת ההורים בחטיבה הודיעה השבוע שהתלמידים ימשיכו ללמוד חמישה ימים בשבוע.
צילום: אסף פרידמןצילום: אסף פרידמן
צילום: אסף פרידמן
(צילום: אסף פרידמן)
משרד החינוך הודיע בתגובה כי בשנת הלימודים הבאה יתקיימו בחטיבה שישה ימי לימודים מלאים, ותלמידים שלא יגיעו לשיעורים ולבחינות לא יקבלו שיעורי השלמה. בשבוע שעבר קיימה הנהגת ההורים הצבעה ובה הוחלט ברוב מוחלט כי "בשנת הלימודים הבאה לא יגיעו התלמידים ללימודים בימי שישי, וימשיכו את מסורת ההוראה בחמישה ימים גם בשנתה ה־17". הנהגת ההורים הודיעה כי "תבקש להיפגש עם הנהלת בית הספר כדי לדון בהתאמות הנגזרות מהחלטת ההורים".
משרד החינוך מתעקש על שישה ימי לימוד. "כל צוותי ההוראה יתייצבו בימי שישי לעבודה סדירה והלימודים בכל מקצועות הלימוד והליבה יתקיימו כסדרם", מסרו השבוע מהמשרד. "אנו מציעים להורים שלא לעשות דין לעצמם ולפגוע בחוק חינוך חובה. תלמידים שלא יגיעו לשיעורים ולבחינות לא יקבלו שיעורי השלמה, על כל המשתמע מכך".
הנהגת ההורים העירונית הביעה הזדהות עם הורי "הנגיד": "החלטה על שינוי תוכנית שעבדה היטב שנים רבות בשל עניין פרוצדורלי אינה הוגנת ואינה מתאימים לדרך שאנו מחנכים את ילדינו. הנהגת ההורים העירונית תסייע לכל ילד מילדי 'הנגיד' כדי שלא ייפגעו בשל היעדרותם, הן מול בית הספר והן בעת הקבלה לתיכון".
חבר המועצה איל פביאן, לשעבר סגן יו"ר הנהגת ההורים בחטיבת "הנגיד": "עצוב, מצער ומיותר לחלוטין שציבור של מאות המשפחות בחטיבה מוצא עצמו במצב הזה כתוצאה מטיפול לקוי וכושל של הרשויות בעניינן. לצערי, התעלמו באופן עקבי מרצון ההורים והתלמידים, ונעשתה טעות ניהולית קשה".
מעיריית הרצליה נמסר: "ראש העירייה משה פדלון ניסה ככל יכולתו לשנות את החלטת משרד החינוך, ואף פנה באופן אישי אל מנכ"ל המשרד בבקשה לבדוק ולבחון מחדש את הנושא עם מנהלת המחוז, כדי שהמצב יישאר כפי שהיה במשך העשור וחצי האחרונים. נוסף על כך ביקש ראש העירייה להזמין את המנכ"ל להרצליה לשיח פתוח, כדי שיתרשם מטיב הכוונות. בפגישה עם נציגי בית הספר הציע ראש העיר לצדדים להיפגש עם המפקחת בליווי אגף החינוך, לנסות להשפיע ולגבש יחד מתכונת שתתאים לכל הצדדים".