שינוי מהפכני במערכת החינוך בהרצליה: החל משנת הלימודים הקרובה ייהנו תלמידי בתי הספר היסודיים מצמצום משמעותי ועד לביטולם המוחלט של שעורי הבית המוכרים.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
זהו שלב נוסף ביישום מודלEACH המתקיים במערכת החינוך העירונית בהרצליה. ההחלטה על הטמעתו בביה"ס היסודיים התגבשה במפגש האקתון לו היו שותפים כל מנהלי וצוותי המורים מבתי הספר היסודיים.
את שיעורי הבית המסורתיים יחליפו מהשנה הקרובה פרויקטים מחקרים, קהילתיים, אקדמיים וערכיים, המבוססים על עקרונות Each, כאשר הפרויקטים יתקיימו בקבוצות למידה שיתופיות רב- גיליות, קהילתיות, כיתתיות ואישיות. מנהלי וצוותי בתי הספר הודרכו במהלך השנה על ידי מומחים מהמכון הדמוקרטי, לגבי אופן יישומן של משימות Each בבתי הספר.
מודל Each מאפשר אוטונומיה בבחירה של תחומי דעת, על פי עניין, אתגר וסקרנות, בתוך סביבות למידה פורמליות ובלתי פורמליות, ברחבי העיר ומחוצה לה ובכל שכבות הגיל. כמו כן, הוא מאפשר את שילובם של מומחים מהקהילה, מהאקדמיה ומתעשיות המחקר בתהליכי הוראה ייחודיים ומגוונים בבתי הספר ומחוצה להם. המודל פותח ע"י מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום, והרצליה קיבלה על כך את פרס האקדמיה המדעית העולמית.
מ"מ וסגנית ראש העיר הממונה על החינוך איה פרישקולניק אמרה: "זוהי יוזמה חדשנית של מערכת החינוך העירונית אשר ממחישה את הדרך שלנו למען חינוך מפתח ומעצים של היכולות האישיות של התלמידים וחושף אותם לאתגרים המרתקים שסובבים אותם".
מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום "מערכת החינוך העירונית הפכה למודל פורץ דרך בכל קנה מידה - ערכי והישגי. פריצת הדרך הנה בזכות העשייה החינוכית של אנשי החינוך, הפורמלי והבלתי פורמלי, בעשייה ערכית, קהילתית, אקדמית ומחקרית".
פרסום ראשוני: 14:10 , 02.07.19