העדלאידע הססגונית שתצעד במרכז הרצליה בפורים (21/3) היא האירוע המרכזי של החג, אך לא היחיד בעיר. להנאת התושבים בכל הגילים, צפויות גם שפע של אטרקציות ופעילויות שמציעים המתנ"סים, הקהילות והתיאטרונים בעיר.
צילום: דוברות עיריית הרצליהצילום: דוברות עיריית הרצליה
צילום: דוברות עיריית הרצליה
כך למשל, הרצליה הצעירה מציעה בין השאר קרנבל זומבה לכל המשפחה, מרכז קהילתי יבור יקיים סדנת מסכות צבעוניות וגם פורימון קהילתי, קהילת יוחנני הירוקה סוחפת עם קרנבל ברזילאי, בנווה עמל יהיו תחנות יצירה והפעלות בסימן פורים, מתנ"ס יד התשעה ושבט הרצל יוזמים הפנינג פורימי עם לונה פארק צופי, מתנפחים ועוד.
קרקס לוקו יהיה בנווה ישראל ואמירים, מסיבות רחוב ייערכו במועדון הנוער הכוכב השמיני, בנווה עמל, ב"בר בעיר", במרכז אגדה, בקהילת יוחנני הירוקה, בהרצליה הצעירה ובמערב העיר. במתנ"ס נחלת עדה גן רש"ל צפוי אירוע קהילתי עם ביתני משחק, בנג'י טרמפולינה, קרוסלה לקטנטנים ועוד. קהילת נוף ים –פיתוח מציעה קרנבל רחוב בכיכר דה שליט.
"היכל בעיר" מציע את המחזה "הקוסם" המיועד לכל המשפחה וכן קריאת המגילה ומופע לילדים עם "הקלמרים", ובהיכל אמנויות הבמה תעלה הצגת הילדים סיפור המגילה "חיפזון וזהירון".
מסלול העדלאידע - 1500 ק"מ
כאמור, תהלוכת העדלאידע, אותה יוביל ראש העירייה, תעוצב כחגיגת יום הולדת אחת גדולה לילדי העיר, וכמדי שנה, תכלול מייצגי ענק בתלת ממד אשר יורכבו על גבי המשאיות. מתנות, בלונים, עוגות, ממתקים, נרות ועוד.
מדובר בתהלוכה צבעונית של 2,300 משתתפים. תלמידי בתי הספר, הלהקות הייצוגיות, חברי תזמורת בתי הספר המנגנים, כולם יצעדו בתחפושות מיוחדות אשר נתפרות בימים אלו במיוחד לכל צועד. יצירה ועיבודים מקוריים של שירים מההצגות הקסומות הוקלטו במיוחד על ידי טובי הנגנים בתעשיית המוסיקה בארץ בהפקה מוסיקלית של פיני שפיגלר.
פורים בקהילת יוחנני הירוקה. צילום: עיריית הרצליה
בשעה 10 בבוקר תיערך חגיגת יום הולדת גדולה לתושבי העיר החוגגים בתאריך זה את יום הולדתם. הצועדים יופיעו בדמות נרות, מתנות ושלל סממני יום ההולדת. חלק מהצועדים יצעדו ככלי נגינה ענקיים שיובילו את החגיגה. על גבי המיצג יועמדו ילדי העיר החוגגים את יום הולדתם ושחקני רחוב. כבכל שנה, יסתיים מסלול הצעידה של העדלאידע בהפנינג נרחב במתחם בגן הפסלים של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית!
נקודת ההתחלה: גן בן שפר, רח' סוקולוב 100 >> סוקולוב פינת שד' חן >> פניה שמאלה לרחוב בן גוריון >> סיום ברחבת בניין העירייה, הבמה המרכזית // גן הפסלים של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, רח' הבנים 4 פינת רח' בן גוריון. בתי הספר ימשיכו בצעדה עד ל"בית אלבה". אורך המסלול: כ-1,500 מטר. כל הכבישים והרחובות הסמוכים למסלול הצעדה יהיו חסומים לתנועת כלי רכב. יש להקפיד לשמוע להוראת הפקחים ושוטרי התנועה במקום.
פרסום ראשוני: 07:53 , 17.03.19