בפרויקט המגורים זרובבל בהרצליה, שאוכלס כבר לפני 5 שנים, עדיין לא הקימו גינת משחקים אחת – למרות שמדובר בפרויקט מגורים לצעירים. התושבים כועסים בעיקר לנוכח פרויקטי המגורים החדשים יותר, גליל ים והרצליה הילס, שכבר יש בהם גינת משחקים לילדים. "אנחנו מרגישים תושבים סוג ז'", אומרים.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
שמרית כספי, תושבת רחוב חנה רובינא בפרויקט המגורים זרובבל, מחכה לגינת משחקים כבר 3 שנים מאז שעברה לגור בשכונה: "מדובר בשכונה בבנייה, לא כל הבניינים נבנו ולא כל הדירות התאכלסו ובכל זאת יש פה תושבים שגרים פה 5 שנים. רוב השכונה מאוכלסת. אנחנו מחכים לדבר הבסיסי שהעירייה אמורה לספק לנו שזה גינת שעשועים".
פנית לעירייה?
"אני ושכנות נוספות פנינו כבר כמה פעמים לעירייה ונמסר לנו שעובדים על התכנון ובתחילת 2019 יתחילו לעלות לשטח. זה לא קרה. התשובות שהם נותנים לנו שהתכנית בשלבי תכנון חוזרות על עצמם ואנחנו מרגישים שמנפנפים אותנו. אנחנו רוצים לראות תאריכים קונקרטים.
"מה שמעצבן במיוחד זה שיש בהרצליה פרויקטי מגורים שהתחילו להיבנות רק אחרי הפרויקט שלנו, פרויקט גליל ים ופרויקט הרצליה הילס, ויש להם גינות שעשועים. הרצליה הילס עוד לא התאכלסה ויש להם גינת שעשועים לתפארת! הילדים שלנו בינתיים הולכים וגדלים".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
מה את עושה בינתיים?
"אני אמא לשלושה ילדים, אני רוצה לצאת איתם אחר הצהריים ואין לי את האפשרות הזאת, אלא אם אני אקח אותם למסע של מעל 15 דקות הליכה לגינת המשחקים ברחוב פינסקר. כל אמא יודעת שעם שלושה ילדים קטנים זה עניין מסובך מאוד. מדובר בפרויקט של זוגות צעירים, כולם פה הורים לילדים קטנים ולכן הצורך הוא משותף לכלום".
עדי גרג'י, תושבת נוספת בשכונה, מספרת: "אני גרה כ-5 שנים במתחם ואני אמא לבנות 5ו-4. אנחנו כותבים לעירייה במייל ובפייסבוק ומתחננים לגינת שעשועים ושום דבר לא עוזר. בשביל גינת שעשועים אני צריכה לנסוע למרחק של כ-7 דקות נסיעה ברכב כי אין לנו גינה אחרת בסביבה. מה שהכי מעצבן זה שמתעלמים מהפניות שלנו, העיקר את ההבטחה לעשות את הגינה נתנו לנו לפני הבחירות המקומיות. אנחנו מרגישים תושבים סוג ז' כשאנחנו רואים שבשכונות החדשות יש גינות משחקים ראויות, יפות, מגודרות ובטיחותיות. השכונה שלנו מלאה בילדים קטנים, זאת האוכלוסייה, לא יכול להיות שמתעלמים מצורך בסיסי כזה".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
שכנה נוספת במתחם זרובבל שעברה לגור בה לפני 3 שנים, מספרת: "זו שכונה שמתהווה לאט לאט, אבל כבר לפני שנה שאלתי את העירייה מתי תוקם גינה במתחם. אז חזרו אליי במייל פרטי שבשנת 2019 תחל הבנייה לאחר קבלת היתר ובחירת קבלן מבצע. בתחילת ינואר חזרתי לעירייה בשאלה מה קורה עם הגינה והפעם לא ענו לי. גם השבוע שאלתי שוב ועדיין מתעלמים ממני. אני שולחת פוסטים לדף הפייסבוק של העירייה ולא עונים לנו. אני אמא לשלושה ילדים, ואין לי לאן לקחת את הילדים בשעות אחר הצהריים. גינת משחקים זה לא רק בשביל הילדים, זה מקום מפגש לשכנים בשביל להתחיל ולייצר קהילה. אבל 5 שנים ואין לנו כלום. אז עיריית הרצליה בבקשה תרימו את הכפפה".
בשל תקלה שאינה תלויה בעיריית הרצליה, נמסרה תגובתה באיחור: "בתכנית העבודה של שנת 2019 מתוכננת גינה במקום".