לילה ביטון ודינה פורת בנות 61 ו-71, נהרגו הלילה (ראשון) בתאונת שיט בנהר הסראנו, סמןך לשמורת הטבע המפורסמת טורס דל פיינה בדרום צ'ילה, ו-14 ישראלים נוספים נפצעו. הישראלים שנפגעו,בשנות ה-60 וה-70 לחייהם, פונו לבתי חולים באזור. מצבם של ארבעה מהפצועים מוגדר קשה. על פי פרסומים בתקשורת המקומית, הקבוצה שטה על סירת זודיאק בנהר הסראנו, ופגעה בסלע בעוצמה.
צילום: באדיבות המשפחהצילום: באדיבות המשפחה
צילום: באדיבות המשפחה
(צילום: באדיבות המשפחה)
נעם סלע, מדריך טיולים בצ'ילה, אמר היום לכתב איתמר אייכנר ב-ynet: "המיקום נחשב לאחת משמורות הטבע היפות ביותר בדרום אמריקה. כל מה שמטייל מחפש נממצא במקום הזה שכולל פסגות מושלגות, תצורות גיאולוגיות מרהיבות, אגמים ונהרות".
על השאלה האם מדובר במסלול מסוכן, השיב המדריך סלע כי "ממש לא. זה אחד הקטעים היותר בטוחים שיש. בימים כתיקונם מדובר על נהר רחב ידיים ורגוע מאוד, אין שם זרימה חזקה. החלק הראשון של השיט נמשך בערך 20 דקות ואחרי זה מגיעים לאזור שבו הסירה לא יכולה להמשיך לשוט, ואז המטיילים מתבקשים לרדת לחוף, ללכת כמה דקות ברגל, ואז יורדים לסירות נוספות בתחתית המפלים וממשיכים בשיט".
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
שגריר ישראל בצ'ילה, אלדד חייט, מסר כי "אלו מטיילים בגילאים 60-70 והם יצאו לשיט פופולרי בנהר בשמורה שנקראת טורס דל פיינה, ולצערנו לפי מה שהבנו, הסירה התנגשה והתהפכה וכתוצאה מכך נפגעו יושביה. אנחנו שולחים לשם כרגע את הקונסול שיבדוק מה מצב הפצועים. לאחר שיגיע אנחנו נעשה הערכת מצב לראות מה נדרש לעשות. כרגע אנחנו בקשר ישיר וקבוע עם הרשויות הצ'יליאניות ובתי החולים ומאמינים שהם כרגע מטופלים ונמשיך לעקוב ולטפל בהם בצורה הטובה ביותר. אנחנו יודעים שזה מקום מתויר, פופולרי, מדובר בשיט מוסדר ומסודר".