מנכ"ל פז יונה פוגל, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ויו"ר הדירקטוריון חזי צאיג ו צילום: "לנס הפקות"מנכ"ל פז יונה פוגל, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ויו"ר הדירקטוריון חזי צאיג ו צילום: "לנס הפקות"
מנכ"ל פז יונה פוגל, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ויו"ר הדירקטוריון חזי צאיג ו צילום: "לנס הפקות"
(מנכ"ל פז יונה פוגל, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ויו"ר הדירקטוריון חזי צאיג ו צילום: "לנס הפקות")
חברת דואר ישראל מרחיבה את ערוצי ההפצה שלה ונכנסת לראשונה לתחום המכונות האוטומטיות למסירת חבילות. החברה הודיעה השבוע על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם חברת "פז", במסגרת זאת יוכלו לקוחות דואר ישראל לאסוף חבילות המוזמנות מהארץ או מחו"ל באמצעות 120 עמדות הלוקרים האלקטרוניים Yellow Box של "פז", בכל שעות היממה.
בהרצליה יוצבו לוקרים בתחנת "פז אשל" ובתחנת "פז רונית" שבצומת הסירה. השירות אשר ייקרא "box2go" יהיה כרוך בתשלום, ויוצע במהלך חודש מרץ במחיר של 9.9 שקל עד 48 שעות. השירות יתחרה בשירות הקיים של "Boxit".
בדואר ישראל מסבירים כי מדובר במהלך אסטרטגי, שיאפשר לחברת דואר ישראל להמשיך ולהרחיב את פתרונות איסוף החבילות ברחבי הארץ ללא המתנה. עוד נמסר כי בשנת 2017 מסרה דואר ישראל מעל 61 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, מתוכן כבר כיום כרבע נמסר מחוץ לסניפי החברה, באמצעות מאות מרכזי מסירת חבילות מחוץ לדואר, וכן באמצעות מערך השליחים של הדואר ושל חברת Gett.
אז איך זה יעבוד? כדי לקבל את החבילה באחד מאלפי הלוקרים של פז, יש לבצע רישום חד פעמי לפורטל "MYPOST" באתר דואר ישראל. לאחר מכך מקבלים כתובת וירטואלית, ואת הכתובת הזו יציין ככתובת המשלוח בעת ביצוע הזמנות באתרי סחר בארץ ובחו"ל. עם הגעת החבילה לתחנה יקבל הלקוח מסרון למספר הנייד אותו הזין בעת ההזמנה, בצירוף קוד אישי לפתיחת הלוקר בו נמצאת החבילה. את החבילה יוכל לאסוף תוך 48 שעות, לאורך כל שעות היממה.