החוף הנפרד | צילום: אסף פרידמןהחוף הנפרד | צילום: אסף פרידמן
החוף הנפרד | צילום: אסף פרידמן
(החוף הנפרד | צילום: אסף פרידמן)
חשבתם פעם האם הדשא בערים השכנות באמת ירוק יותר? בסוף השבוע האחרון פורסם דירוג הערים הטובות בישראל. הרצליה זכתה במקום השביעי בחישוב הכולל.
הבדיקה כללה 77 ערים ברחבי הארץ ונערכה על ידי חברת "סביבת מגורים" שעוסקת במתן ייעוץ כלכלי-אורבני לחברות בנייה ונדל"ן ולרשויות מקומיות. הבדיקה נשענת על נתונים של גופים ממשלתיים כמו הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד הפנים ומשרד החינוך, לצד מידע מחברות פרטיות כמו מדל"ן וגוגל מפות. הבדיקה לקחה בחשבון מספר קטגוריות מרכזיות בהן, נגישות, חברה, חינוך, שירותי ציבור ועוד.
ובמקום השביעי...ובמקום השביעי...
ובמקום השביעי...
(ובמקום השביעי...)
הרצליה, כאמור, הגיעה למקום השביעי בחישוב הכללי, עם ציון סופי של 7.55 נקודות. רעננה, כפר סבא ורמת השרון השכנות הצליחו לעקוף את הרצליה ודורגו במקום השלישי, החמישי והשישי, בהתאמה. הוד השרון מפגרת אחרי הרצליה וניצבת במקום ה-16.
הציון הכולל מורכב כאמור ממספר פרמטרים: 20% מתייחסים למיקום העיר, התחבורה והנגישות אליה, 20% נוספים לחברה שבה, 15% מתייחסים לרמת החינוך, 15% נוספים לשירותים הציבוריים, 12% לכלכלה העירונית והניהול המוניציפאלי, 12% נוספים לבריאות וביטחון האישי של תושבי העיר ו-6% האחרונים למושג המוגדר כ-"עירוניות".
רעננה עם נתונים גבוהים ברוב הקטגוריותרעננה עם נתונים גבוהים ברוב הקטגוריות
רעננה עם נתונים גבוהים ברוב הקטגוריות
(רעננה עם נתונים גבוהים ברוב הקטגוריות)
בין הקריטריונים, בולטים הישגיה של הרצליה ב"חברה" (8.09) שם דורגה במקום השישי. ב"כלכלה עירונית וניהול מוניציפלי" (7.75) דורגה העיר במקום השביעי, וכך גם בקריטריון של "שירות לציבור" (7.34). לעומת זאת, בקריטריונים של "מיקום, תחבורה ונגישות" ו"בריאות וביטחון", העיר כלל לא נכנסה לעשירייה הפותחת.