אינה ותומס גרוס, על רקע קברה של האם | צילום: "ina gross justice project"אינה ותומס גרוס, על רקע קברה של האם | צילום: "ina gross justice project"
אינה ותומס גרוס, על רקע קברה של האם | צילום: "ina gross justice project"
גרוס מואשם בארה"ב ברצח אמו, אינה גרוס, בת 78 במותה. על פי הרשויות בארצות הברית, בינואר 2012 טשטש את אמו באמצעות סם שינה, הניח אותה במכוניתה שבמוסך הבית ודקר אותה למוות בדקירות סכין. עוד נטען כי למחרת בבוקר הזעיק גרוס את כוחות ההצלה ובפניהם טען כי מצא את גופתה של אמו במוסך .
גרוס יובא היום (ב') לבית המשפט המחוזי בירושלים.
עו"ד אייל בסרגליק, סנגורו של גרוס, מסר: "נפגשתי עם מרשי אמש. הוא שוחרר על ידי הרשויות בארצות הברית ללא כל תנאי לאחר חקירה. הייתה נסיעה לארצות הברית לצורך אירוע של אביו, שם פגש גם את אמו. בשלב מסוים לפנות בוקר הוא גילה שאמו במצב קשה. הוא ביצע החייאה באמו והתקשר למשטרה. השוטרים שחקרו אותו ב-9 בינואר 2012, שחררו אותו ללא כל תנאי. הדבר היחיד שביקשו ממנו היה לא להתקרב לבית למשך שלושה ימים, ולאחר מכן החזירו לו את דרכונו. לא נתנו לו צו עיכוב יציאה מהארץ ולא נאמר שהוא דרוש לחקירה.
"אחותו מנהלת מולו מסע שיימינג. מרכז חייו, אשתו ובתו בארץ, ואנחנו נאבק ונוכיח שאין שום הצדקה להסגיר אותו או להמשיך את מעצרו. אין שום שחר לחשדות.
איך הוא מרגיש?
הוא ובני משפחתו בהלם כי במשך שנים אף אחד לא הטיח בו את כל הדברים האלה. חלק מהילדיו שוהים בחו"ל ולא כל המשפחה יודעת על המקרה".
פרסום ראשוני: 10:15 , 11.12.17